Teksas: zakaz zawierania ”małżeństw” przez pary homoseksualne podtrzymany

2010-09-07 00:00:00
Teksas: zakaz zawierania ”małżeństw” przez pary homoseksualne podtrzymany

Sąd apelacyjny w Teksasie podtrzymał w mocy zakaz zawierania tzw. małżeństw przez pederastów i lesbijki. Para pederastów, która „wzięła ślub” w stanie Massachusetts w 2006 r., dwa lata później przeniosła się do stanu Teksas, a w 2009 r. wystąpiła o tzw. rozwód bez orzekania o winie.

Homoseksualiści uważali, że istniejący w stanie Teksas zakaz zawierania „małżeństw” jednopłciowych, narusza ich prawo do rozwodu. Tymczasem sąd apelacyjny orzekł, że o małżeństwie możemy mówić tylko wtedy, gdy jest ono zawarte przez mężczyznę i kobietę. Tylko wtedy małżeństwo jest zdolne do „naturalnej prokreacji”.

Sędzia sądu okręgowego orzekł wcześniej, że istniejący w stanie Teksas zakaz zawierania „małżeństw” przez osoby tej samej płci oraz ustawa federalna DOMA, naruszają 14. poprawkę do konstytucji, gwarantującą równe traktowanie wobec prawa.

Sąd apelacyjny nie uznał tego orzeczenia i nakazał je zmienić, mówiąc, że istnieje racjonalna przesłanka do ograniczenia instytucji małżeństwa jedynie do pary heteroseksualnej. Tylko ona jest zdolna do naturalnej prokreacji i przyczyniania się do dobra społeczeństwa, poprzez powoływania do życia i wychowywanie dzieci. Sędziowie stwierdzili ponadto, że odmienne traktowanie różnych grup, nie narusza równej ochrony zagwarantowanej w 14. poprawce. Rozsądek nakazuje bowiem chronić małżeństwa heteroseksualne, gdyż tylko one są w stanie zapewnić optymalne warunki do wychowania dzieci.

Źródło:LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!