Apostolat Fatimy
 
Zwycięstwo Maryi jest rzeczywistością!

Rozmowa z Pawłem Kotem, redaktorem naczelnym nowego pisma „Apostoł Fatimy”.

 

W maju ukazał się pierwszy numer „Apostoła Fatimy”…

– Tak, to nowe pismo wspólnoty Apostolatu Fatimy. Będzie się ukazywało dwa razy w roku, w maju i październiku, a więc w miesiącach maryjnych – i zarazem miesiącach pierwszego i ostatniego z Objawień Fatimskich. Otrzymywanie tego periodyku jest teraz jednym z przywilejów uczestnictwa we wspólnocie Apostolatu.


Jakim pismem ma być „Apostoł…”?

– Jak sama nazwa wskazuje, ma to być pismo dla i o Apostołach Fatimy. Chcemy dostarczyć treści, które pogłębią religijność osób zaangażowanych w tę cenną inicjatywę oraz w jakiś sposób jeszcze bardziej zainspirują do zaangażowania modlitewnego, do wzajemnego duchowego wsparcia. To pismo ma przypominać o wspaniałej obietnicy Matki Bożej, że na koniec Jej Niepokalane Serce zatryumfuje i że mamy na co dzień pamiętać o Orędziu Fatimskim. Wierzę również, że naprawdę warto pokazać Apostołów jako konkretnych ludzi ze swoimi wyzwaniami, problemami i życiowymi pasjami. Do tego będziemy dążyć i tym samym – mam nadzieję – efektywnie uzupełniać „Przymierze z Maryją”.


Dlaczego wydawanie takiego pisma jest potrzebne?

– Myślę, że są co najmniej dwa powody. Po pierwsze, może pomóc w tym, z czym wszyscy jakoś mamy problemy – z regularnością. To dzięki regularności osiąga się prawdziwe efekty. Przecież do regularności w modlitwie i regularnego spełniania uczynków miłosierdzia zachęca nas Matka Boża. A często jest to naprawdę trudne – dlatego powinniśmy tworzyć sobie narzędzia, by do tej regularności wzajemnie się dopingować. Druga sprawa to potrzeba wprowadzania pewnego optymizmu. Proszę zauważyć, że w obecnych czasach ciągle jesteśmy czymś straszeni w mediach. Oczywiście, to się dobrze sprzedaje, ale często na dłuższą metę wywołuje w nas poczucie beznadziei. Ani się spostrzeżemy i zaczynamy powtarzać: Nic nie da się zrobić. Co ja mogę poradzić?. Taka postawa powinna być dla głosicieli Orędzia Fatimskiego nie do przyjęcia. Dlatego bardzo chcemy pokazywać, jak dzięki zaangażowaniu ludzi świat zmienia się na lepsze oraz że zwycięstwo Maryi jest rzeczywistością.


W jaki sposób można otrzymać „Apostoła Fatimy”?

– Nasze pismo będą otrzymywać wszyscy ci, którzy są członkami Apostolatu Fatimy przez co najmniej rok. Zainteresowanych dołączeniem do tej wspólnoty zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 12 423 44 23. Można także wysłać swoje imię SMS-em pod nr 733 23 23 24. Oddzwonimy!


Dziękujemy za rozmowę.