Składamy serdeczne "Bóg zapłać" księżom kardynałom, arcybiskupom i biskupom, którzy złożyli nam życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku otrzymaliśmy największą w historii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi liczbę kartek z życzeniami świątecznymi od polskich hierarchów. Życzenia przesłało: 4 kardynałów, 5 arcybiskupów i 17 biskupów.
Na zaproszenie Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, w dniach od 18 do 23 stycznia 2011 roku, gościli w Polsce Henila de Almeida Peixoto (Brazylia) oraz Daniel Lopez Garzon (Ekwador), młodzi katolicy zaangażowani w działalność międzynarodowego ruchu Tradycja Rodzina Własność – TFP.
8 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Pro Europa Christiana w Brukseli (49 rue du Taciturne, Bruxelles) odbędzie się prelekcja z udziałem hiszpańskiego prawnika Ignacia Arsuagi.
Przeciwko bluźnierczej reklamie, która mogła być wyemitowana podczas transmisji tegorocznego finału Super Bowl, zaprotestowała katolicka organizacja America Needs Fatima (Ameryka potrzebuje Fatimy). Na skutek tego i innych głosów oburzenia należąca do koncernu Pepsico firma Doritos wycofała ze swego konkursu na reklamę Super Bowl kontrowersyjny spot przedstawiający księdza rozdającego chipsy i pepsi zamiast konsekrowanego chleba i wina.
Młodzieżówka Partii Socjalistycznej w Andaluzji, związana ściśle z partią premiera Jose Louisa Zapatero, dopuściła się wielkiego bluźnierstwa, wszczynając akcję propagującą używanie prezerwatyw. Akcję protestacyjną w tej sprawie zorganizowało amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).
Jak co roku Akcja Studencka Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) w USA publikuje listę szkół wyższych, które zezwoliły na działalność klubów homoseksualnych. Okazuje, że w tym roku kluby promujące dewiacyjne zachowania działały na terenie 41 procent uczelni katolickich.
"Elity i ich zadania w Polsce po wyborach" – to tytuł wykładu prof. Piotra Mazura, wygłoszonego w środę, 15 grudnia, w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Spotkanie odbyło się pod patronatem Klubu „Polonia Christiana”.
Dr hab. Jacek Bartyzel prof. UMK w Toruniu, wygłosił 29 listopada br. w Warszawie wykład na temat: „Plinio Correa de Oliveira a inni »doktorzy« Kontrrewolucji”. Spotkanie z historykiem myśli politycznej, filozofem polityki i doktorem habilitowanym nauk humanistycznych zostało zorganizowane przez: warszawski oddział Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz Studenckie Koło Myli Politycznej UW.
... 
126
127
128
129
130
131
132
133
134
...