10 września w Markowej na Podkarpaciu będzie mieć miejsce wyjątkowa uroczystość – beatyfikacja rodziny Ulmów. Klika dni później, 16 września, na pokazy niezwykle cennych filmów o tej rodzinie oraz na konferencje poświęconą siostrze Wandzie Broniszewskiej zapraszają Klub „Polonia Christiana” wraz z Uniwersytetem Peregrini z Leżajska.
Siedem lat temu, 26 sierpnia 2016 r., w trakcie Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej wpis do Księgi Wot na Jasnej Górze, w imieniu członków, przyjaciół i osób wspierających Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, złożył prezes Sławomir Olejniczak. Trzydziestometrowy zwój z blisko 67 tysiącami podpisów czcicieli Matki Bożej trafił na stałe do jasnogórskiego skarbca.
103 lata temu w Bitwie Warszawskiej, w której odradzająca się Rzeczpospolita pokonała nawałę bolszewicką, ważyły się losy Polski, Europy, a może i świata. W starciu Wojska Polskiego z ateistyczną Armią Czerwoną okazało się, że do zwycięstwa nie wystarcza masa żołnierska, rzucona przez bolszewików przeciw naszej Ojczyźnie. Nasi ojcowie wygrali z przeważającymi siłami czerwonoarmistów dzięki swojemu patriotyzmowi i wierze, której przykłady dawali duchowni.
1 sierpnia 1944 roku dziesiątki tysięcy polskich patriotów stanęło do nierównej walki z regularnymi siłami zbrojnymi III Rzeszy Niemieckiej, wspieranym przez jednostki kolaboracyjne tworzone głównie z obywateli Związku Sowieckiego. Powstanie Warszawskie było jednym z najtragiczniejszych zrywów patriotycznych w najnowszej historii naszej Ojczyzny, które bezwzględnie zostało politycznie i militarnie rozegrane przez zbliżające się do Warszawy wojska sowieckie.
„Krwawa niedziela na Wołyniu” 11 lipca 1943 roku przyniosła śmierć tysiącom Polaków, którzy zostali zaatakowani przez zbrodniarzy z UPA, wspomaganych często przez miejscową ludność ukraińską. To data uznana za kulminację ludobójstwa, którego celem było przeprowadzenie czystki etnicznej i zniszczenie innych niż ukraiński narodów zamieszkujących Wołyń i Małopolskę Wschodnią. Zbrodnia Wołyńska to wciąż krwawiąca rana, to tysiące nieosądzonych i nierozliczonych bestialskich przestępstw, kładących się do dzisiaj cieniem na relacje polsko – ukraińskie.
Dzień 11 lipca jest uznawany za rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Ma to związek z epicentrum mordów i prześladowań na Polakach z Wołynia i wschodniej Małopolski i tzw. krwawą niedzielą, jaka rękoma ukraińskich nacjonalistów dokonała się 11 lipca 1943 r. Dla upamiętnienia tej wciąż nierozliczonej zbrodni, nasze delegacje złożyły wieniec pod pomnikiem ofiar ludobójstwa na Wołyniu, zlokalizowanym na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.
W niedzielę 25 czerwca 2023 roku ulicami Krakowa przeszedł dziewiąty już „Marsz dla Życia i Rodziny”. W wesołej, rodzinnej manifestacji w obronie życia wzięło udział kilka tysięcy osób opowiadających się za zdrową rodziną, ochroną dzieci przed deprawacją i manipulacjami dokonywanymi przez wyznawców zgubnych ideologii. Tegoroczna edycja marszu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, odbyła się pod hasłem „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”.
Kluby „Polonia Christiana” w Szczecinie i w Stargardzie zapraszają na spotkanie z Krystianem Kratiukiem poświęcone tematowi objawień w Gietrzwałdzie. Temat obydwu spotkań to próba odpowiedzi na rolę naszego narodu w osiąganiu celu, jaki postawiła przed Polakami Matka Boża, objawiając się w Gietrzwałdzie w 1877 roku. Prelekcje i dyskusje odbędą się w środę 28 czerwca w Stargardzie i w czwartek 29 czerwca w Szczecinie.