20 lat temu nasze Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zorganizowało pierwszą po 1990 roku publiczną demonstrację w obronie naszej wiary. Był to protest przeciwko emisji w jednym z krakowskich kin bluźnierczego filmu „Dogma”. Wtedy jeszcze naszej akcji nie potraktowano poważnie, ale rozwój wypadków w Polsce i w Europie pokazał, że musimy walczyć z każdym przypadkiem antykatolickich działań, aby zapobiegać rozlewaniu się fali zła na całe nasze życie społeczne.
Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.
Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.
W trudnych dla Kościoła i Ojczyzny chwilach katolicy nigdy nie byli obojętni, świadczą o tym dzieje naszego Narodu. Wydarzenia ostatnich dni wystawiają na próbę wiernych Kościoła Powszechnego, bezpardonowo atakowanych przez skrajnie lewackie środowiska, nawołujące do słownej i bezpośredniej agresji wobec wszystkiego, co jest nam bliskie.
... 
46
47
48
49
50
51
52
53
54
...