Federacja Chrześcijan Malezji wystosowała apel, w którym prosi o większą ochronę prawną i zaniechanie dyskryminacji religijnej. W zdominowanym przez wyznawców islamu kraju, chrześcijanie są poniżani zarówno w mediach jak i w systemie prawnym.
Z każdym rokiem wzrasta liczba pielgrzymów nawiedzających brazylijskie sanktuarium maryjne w Aparecidzie. W 2011 r. przybyło tam niemal 10,9 mln wiernych, czyli o ponad pół miliona więcej, niż w roku 2010.
Teatr z własnej woli stał się dziś narzędziem liberalno-lewicowej propagandy. Słowem - instytucja do wynajęcia. Teatr narodowy jako idea, a więc prezentacja wartości narodowych - jeśli się pojawi - będzie chyba musiał zejść do katakumb, jak i wszystko, co narodowe - pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka.
Benedykt XVI zaaprobował zmiany wprowadzone do obrzędu kreowania kardynałów przez Papieskie Biuro Celebracji Liturgicznych. Informuje o tym w swoim dzisiejszym wydaniu „L'Osservatore Romano”.
Premier Portugalii Pedro Passos Coelho nakazał ministerstwu administracji wewnętrznej zobowiązać osób zajmujące wysokie stanowiska w administracji do ujawnienia czy należą do lóż masońskich.
Pojawiły się nowe religijne napięcia między sunnitami i szyitami, które grożą wybuchem „regionalnej zimnej wojny” na Bliskim Wschodzie – ostrzegł przed wizytą w Teheranie turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.
Dzięki interwencji Krucjaty Młodych, władze Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego odwołały spotkanie mające prezentować "szerokie spectrum dzieł wizualnych – od filmów porno, przez seriale o zombies i gry komputerowe, po sztukę wideo". Spotkanie organizowane było przez Kulturoznawczy Klub Filmowy w ramach nowego bloku pod nazwą „Hard-core”.
W 2011 roku jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych była w USA broń palna. W samym tylko grudniu Amerykanie kupili ponad 1,5 mln sztuk broni. W całym ubiegłym roku nabyto blisko 15 mln. pistoletów i karabinów. Statystyki potwierdzają – im więcej broni, tym niższe wskaźniki przestępczości.
Chrześcijanie w Zambii są oburzeni nową polityką Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które pomoc dla ubogich państw chcą uzależniać od tego, jak w danym kraju są traktowani homoseksualiści.
Hiszpania, Włochy i Francja mają coraz gorsze wyniki gospodarcze. W środę pojawiły się nawet informacje, że Włochy i Hiszpania mają poprosić o pomoc Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.
Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.