Jubileusz 10. rocznicy powstania Sekcji Rycerskiej Lepanto redakcja „Rycerza Lepanto” postanowiła uczcić specjalnym wydaniem biuletynu. Część wspomnieniową rozpoczyna tekst Arkadiusza Stelmacha pt.: „Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi”. Postać pierwszego opiekuna młodych rycerzy wspomina jego aktualny następca Grzegorz Pabijan w artykule: „Śp. Rafał Serafina – tak go zapamiętałem”.
Polska scena polityczna wydawała się zabetonowana. Wybory parlamentarne pokazały, że ten beton zaczyna kruszeć, a niewykluczone, że czekają nas nawet „polityczne ruchy tektoniczne” - pisze Bogumił Łoziński w "Gościu Niedzielnym".
Studenci z koła dziennikarskiego UMCS chcieli zorganizować debatę o wydarzeniach z 11 listopada związanych ze zorganizowaniem Marszu Niepodległości i jego blokady przez działaczy ugrupowań lewackich. Opiekunka koła nakazała spotkanie odwołać, bo wśród zaproszonych gości był rzecznik ONR.
Wanda Nowicka (RP) nie została odwołana z funkcji wicemarszałka Sejmu. W przeprowadzonym w czwartek głosowaniu za jej odwołaniem było 160 posłów, przeciw – 237. Wstrzymało się 23 posłów.
Dwanaście pielęgniarek z Uniwersytetu Medycyny i Stomatologii w New Jersey nie ustaje w walce o zwolnienie ich z obowiązku asystowania przy zabiegach uśmiercania dzieci. „Musisz złapać jedynie główkę dziecka. Nie martw się, ono i tak już jest martwe” – mówią do nich przełożeni.
Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił we wtorek 29 listopada skandaliczną poprawkę do ustawy o narodowych siłach zbrojnych – National Defense Authorization Act (NDAA). Miała ona pozwolić amerykańskim wojskowym na więzienie przez nieokreślony czas w dowolnym miejscu na świecie cywilów – w tym także obywateli amerykańskich – bez postawienia im zarzutów i procesu.
Serwis finansowy PayPal, który pod naciskiem lobby homoseksualnego zerwał dwa miesiące temu współpracę z niektórymi organizacjami i blogerami chrześcijańskimi wycofuje się ze swej decyzji. Chrześcijański bloger z Brazylii Julio Severo i dziewięciu innych „homofobów” znowu może korzystać z serwisu – donosi portal Fronda.pl.
Karolina Północna jest 37. stanem USA, który uznał, że dzieciom przed urodzeniem przysługują prawa należne istocie ludzkiej. W czwartek, 1 grudnia wchodzi tam w życie ustawa o „nienarodzonych ofiarach przemocy”, pozwalająca, by prokurator postawił osobie, która zabiła kobietę w ciąży, zarzut podwójnego morderstwa: matki i jej nienarodzonego dziecka.