"Dziecko do ósmego roku życia odbiera obrazy telewizyjne bez świadomości, że oglądane postaci i sytuacje nie istnieją w świecie realnym" – pisze w „Naszym Dzienniku” medioznawca dr Hanna Karp z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. "Recepcja obrazów telewizyjnych przez dzieci powoduje często w ich umysłach procesy destrukcyjne i niepożądane. Bezbronne dziecko po telewizyjnej inicjacji, bywa, że już nawet w wieku niemowlęcym, poddane jest bezlitosnej inwazji agresywnych przekazów".
11 września minęło dziesięć lat od ataku terrorystycznego islamskich bojowników na bliźniacze wieże World Trade Center (Światowego Centrum Handlowego). Przy tej okazji wielu publicystów pisze o nauce płynącej z tego ataku dla Amerykanów. Wielu zastanawia się, co się zmieniło od tego czasu nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Swoje refleksje snuje także przedstawiciel amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP). 
Planowana na wrzesień w Poznaniu konferencja na temat terapii reparatywnej homoseksualizmu odbędzie się pomimo wycofania się Uniwersytetu Medycznego z płatnego wynajęcia pomieszczeń do jej przeprowadzenia. "Gorąco życzę organizatorom i uczestnikom konferencji naukowej, by to ważne przedsięwzięcie zaowocowało możliwością bardziej skutecznego wspierania osób pragnących przezwyciężyć skłonności homoseksualne” – napisał w liście do organizatorów sympozjum abp Stanisław Gądecki.
Nowy metropolita Filadelfii abp Charles J. Chaput obiecał, że jest gotów oddać swe życie, by przywrócić wiarę i zaufanie wśród katolików swej archidiecezji. 8 września odbył się jego ingres do miejscowej katedry. Hierarcha, który za niespełna 3 tygodnie skończy 67 lat, został 19 lipca br. mianowany na to stanowisko na miejsce 76-letniego obecnie kard. Justina Rigalego.
Minęły zaledwie dwa tygodnie od oficjalnego zniesienia zakazu służby jawnych homoseksualistów w armii amerykańskiej (tzw. polityki "Don't Ask, Don't Tell"), a pederaści już wystąpili z kolejnymi żądaniami – pisze "The Washington Times".
Jeden z parlamentarzystów związanych z rządzącą partią konserwatywną wysłał list do premiera Davida Camerona, domagając się od niego, by zakazać duchownym udzielania ślubów parom heteroseksualnym, jeśli nie zgodzą się oni na przeprowadzanie takich ceremonii dla homo-par.
Władze berlińskiej dzielnicy Mitte nie zgodziły się na wystawienie billboardu mającego powitać przybywającego do stolicy Niemiec 22 września br. papieża Benedykta XVI. Zakaz zaskarżyła organizacja katolicka Credo, jednak sąd administracyjny w dniu 6 września poparł decyzję władz miejskich, które twierdzą, że bilboard z Papieżem „oszpeci miasto i będzie mógł być przyczyną wypadków drogowych w wyniku rozproszenia uwagi kierowców”.
Episkopat Szkocji przestrzegł środowiska polityczne przed próbami legalizacji związków osób tej samej płci, stwierdzając, że „wszelkie próby redefinicji małżeństwa są bezpośrednim atakiem na rodzinę – kamień węgielny społeczeństwa i spotkają się ze zdecydowanym sprzeciwem”. W wydanym wczoraj oświadczeniu, na zakończenie swej sesji szkoccy biskupi zapewnili, że wezmą udział w planowanych konsultacjach w tej sprawie oraz zachęcili katolików, by również zabrali głos w tej kwestii.
Władze Berlina zakazały antypapieskiej demonstracji, która była planowana na 22 września przy Bramie Brandenburskiej. Organizowany przez aktywistów homoseksualnych protest został przeniesiony w bardziej odległe miejsce od budynku niemieckiego parlamentu Bundestagu, gdzie Benedykt XVI spotka się z niemieckimi politykami i wygłosi przemówienie.
Nieznani sprawcy pobili w Chinach katolickiego księdza Wang Xueqinga i m. Xie Yuming, którzy upomnieli się o zwrot własności kościelnej. Stan pobitej zakonnicy, która trafiła do szpitala, jest ciężki, ponieważ doznała urazów głowy i klatki piersiowej. Do zajścia doszło 3 września w południowo-zachodniochińskiej diecezji Kangding w prowincji Syczuan. Po rozejściu się wiadomości, że delegacja katolików domaga się zwrotu dwóch budynków, należących niegdyś do Kościoła, kilkunastu napastników pobiło przedstawicieli Kościoła.
... 
204
205
206
207
208
209
210
211
212
...