Według badań Chiaroscuro Foundation w Nowym Jorku dokonuje się dwa razy więcej "zabiegów" aborcyjnych niż w innych miastach USA. Co więcej, aż 56 proc. kobiet, które poddały się aborcji, dopuściło się tego po raz kolejny.
Amerykańska studentka pielęgniarstwa, Anne Marie Dust pod koniec 2010 roku - będąc na ostatnim roku studiów – zgłosiła się do programu praktyk realizowanego w ramach Nurse Residency Program w klinice uniwersyteckiej Vanderbilt w Nashville, w stanie Tennessee. Kobieta, która zajmuje zdecydowanie stanowisko pro-life chciała pracować na oddziale patologii ciąży. Zażądano jednak od niej zgody na udział w tzw. zabiegach aborcyjnych. Nie zgodziła się i wygrała sprawę. Uczelnia musiała zmienić swoje wytyczne. To zachęta dla innych studentów medycyny w USA, by domagali się egzekwowania wciąż obowiązującego prawa do sprzeciwu sumienia.
– Głosząc Boga, nie możemy milczeć, kiedy promuje się satanizm – powiedział abp Józef Michalik podczas niedzielnych uroczystości 134. rocznicy objawień maryjnych w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie pod Olsztynem. Przybyło na nie ok. 40 tys. wiernych z archidiecezji warmińskiej i diecezji sąsiednich.
Joanna Najfeld, publicystka oskarżona o pomówienie Wandy Nowickiej, jednej z czołowych działaczek pro-aborcyjnych została dziś uniewinniona przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Proces trwał ponad dwa i pół roku.
Sunil Masih, 25-letni chrześcijanin został w ubiegłym tygodniu zabity podczas pielgrzymki do sanktuarium maryjnego w Mariamabadzie w prowincji Pendżab Pakistanie. Masih był jedynym synem i źródłem utrzymania dla rodziny. Na wieść o jego śmierci matka straciła przytomność.
O włączenie się w codzienną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny apeluje miesięcznik „Moja Rodzina”. Mając na uwadze trudną sytuację polityczną, społeczną i moralną naszego kraju, redakcja pisma proponuje wszystkim katolikom w Polsce, w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych, codzienną modlitwę różańcową odmawianą o godz. 21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego. Akcję tę wsparli już ks. kardynał Stanisław Nagy oraz najlepszy obecnie polski bokser Tomasz Adamek.
Zdaniem bp. Andrzeja Suskiego „publicznej profanacji Biblii nie da się w żaden sposób usprawiedliwić”. Biskup toruński wydał 8 września oświadczenie pt. „Tolerancja dla agresywnej nietolerancji”, w którym zaznacza, że „wulgarna profanacja Biblii oraz innych symboli religijnych to w rzeczywistości przejaw agresywnej nietolerancji wobec osób, dla których są one świętością”. „Wmawianie społeczeństwu, że bezczeszczenie tych świętości jest »ekspresją artystyczną« zakrawa na perwersję, czyli nazywanie zła dobrem” – podkreśla bp Suski.
– Mamy prawo domagać się, aby uszanowano nas, wiarę, Kościół, Pismo Święte i krzyż! – wołał biskup Henryk Tomasik, który celebrował w piątek Mszę świętą przed kościołem garnizonowym w Radomiu. Liturgię sprawowano w 66. rocznicę uwolnienia blisko trzystu żołnierzy AK z okręgu radomsko-kieleckiego z więzienia UB w Radomiu.
Figura Matki Bożej zakupiona przez mera z pieniędzy gminnych i ustawiona w miasteczku Publier w Górnej Sabaudii we Francji zostanie sprzedana. Powodem były protesty zwolenników świeckości państwa.
Izraelski oficer, przestrzegł w poniedziałek przed realną groźbą wybuchu na Bliskim Wschodzie wojny, która będzie się toczyła na kilku frontach. Gdyby do niej doszło, jest wielce prawdopodobne, że wykorzystana zostanie broń masowego rażenia.