W Republice Południowej Afryki dziewczętom w szkole podstawowej podano zastrzyki antykoncepcyjne bez wiedzy i zgody rodziców. Zastrzyki przekazane zostały przez członków organizacji planowania rodziny ze szpitala Dora Nginza. Przeznaczone były dla dziewcząt w klasach szóstej i siódmej szkoły podstawowej w Zwide. Niektóre uczennice miały zaledwie 10 lat.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności po raz kolejny przygotowuje się do wielkiej akcji – Krucjaty Różańcowej. Członkowie TFP chcą, aby w tym roku Różaniec rozbrzmiewał przynajmniej w 7 tys. miejsc publicznych w USA. Odmawianie Różańca rozpocznie się 15 października.
Okazało się, że my – naród – mamy realny wpływ na parlamentarzystów. I chociaż oni boją się o swoje mandaty, to zaczynają widzieć, że mogą je stracić nie dlatego, że bronią życia, lecz dlatego, że go nie bronią. Zapamiętajcie sobie, miłośnicy morderczego „kompromisu”: aborcja jest jak niewolnictwo – będzie tematem wyborów, dopóki nie zostanie zakazana - pisze Grzegorz Kucharczak na łamach "Gościa Niedzielnego".
Planowana na 22 września antypapieska demonstracja w Berlinie nie odbędzie się przy Bramie Brandenburskiej. Okręgowy sąd administracyjny w stolicy Niemiec odrzucił wniosek organizacji lesbijek i homoseksualistów, którzy zaskarżyli decyzję władz miasta i policji zakazującą protestu w tym miejscu. Tym samym sąd zgodził się z propozycją policji, aby demonstracja odbyła się na Placu Poczdamskim.
Chilijski prezydent Sebastian Piñera zapowiedział, że zawetuje każdą ustawę, przewidującą legalizację tzw. „aborcji terapeutycznej". Prezydent jasno wyraził swoje stanowisko podczas spotkania z jednym z burmistrzów. Powiedział, że jeśli ustawa aborcyjna zostanie zatwierdzona pod jakąkolwiek nazwą, to on ją zawetuje.
Każda osoba powinna mieć prawo podjęcia leczenia dającego jej szansę wyjścia z homoseksualizmu – zauważył dr Joseph J. Nicolosi z USA, twórca metody terapii homoseksualizmu. 15 września spotkał się on z dziennikarzami na konferencji prasowej, która odbyła się w Poznaniu. Dziś amerykański naukowiec będzie uczestniczył w konferencji, w której udział zadeklarowało ok. 200 osób.
Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia uczuć religijnych przez publiczne prezentowanie krzyża oklejonego puszkami po piwie – donosi „Nasz Dziennik”. Skandaliczne wydarzenie miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku w czasie agresywnej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
Przeciwko promowaniu przez ONZ tzw. bezpiecznej aborcji zaprotestował na forum Rady Praw Człowieka ONZ abp Silvano Tomasi. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy agendach Narodów Zjednoczonych w Genewie zabrał wczoraj głos podczas debaty nad raportem na temat zapobiegania śmierci kobiet ciężarnych.
Splądrowanie ambasady izraelskiej w Kairze, wydalenie ambasadora izraelskiego z Turcji i żądania Palestyńczyków o uznanie ich państwa sprawiły, że Izrael znalazł się w bardzo trudnej sytuacji – zauważa gazeta „The New York Times”. Izrael jest coraz bardziej izolowany i musi zmagać się z radykalizmem panującym na Bliskim Wschodzie. Tymczasem jego możliwości reakcji stają się coraz bardziej ograniczone.
– Warto dziś zapytać, czy ideałem zjednoczonej Europy, która u swych korzeni ma chrześcijańskich założycieli, jest przyzwolenie na obrażanie uczuć religijnych i znieważanie najwyższych wartości wspólnych milionom jej mieszkańców – mówił kard. Stanisław Dziwisz w Sanktuarium św. Krzyża w Krakowie-Mogile. Metropolita krakowski przewodniczył tam Mszy św. z okazji przypadającego 14 września święta Podwyższenia Krzyża Świętego.