Po miesiącach oporu, prezydent Chile Sebastian Piñera przychylił się do żądań aktywistów homoseksualnych i zgodził się na wprowadzenie prawa do tworzenia "związków cywilnych" także między osobami tej samej płci.
Illinois stało się szóstym amerykańskim stanem, w którym pary homoseksualne mogą legalnie zawierać związki. W środę weszła w życie ustawa o legalizacji związków cywilnych, którą w styczniu podpisał gubernator Pat Quinn.
Kard. Oscar Rodríguez Maradiaga powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Famiglia Cristiana”, że jest zawiedziony prezydentem USA Barackiem Obamą. – To po prostu porażka – stwierdził przewodniczący Caritas Internationalis.
Głównym celem watykańskiej polityki wschodniej (zwanej Ostpolitik), której kulminacja przypadła na pontyfikat Pawła VI, było poszerzenie przestrzeni wolności Kościołowi żyjącemu w krajach komunistycznych. W praktyce jednak działania dyplomacji Stolicy Apostolskiej oznaczały uznanie dominacji komunizmu w Europie Wschodniej, nie przyniosły natomiast poprawy sytuacji żyjących tam chrześcijan - pisze na łamach "Rzeczpospolitej" Andrzej Grajewski.
Po Stanach Zjednoczonych krąży skandaliczna wystawa, prezentująca martwe ludzkie ciała pozbawione skóry. Przy tej okazji John Horvat, członek amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP), zwraca uwagę na niebywałe barbarzyństwo, które akceptowane jest nawet przez przywódców duchownych, ulegających pokrętnemu tłumaczeniu, że ekspozycja służy celom edukacyjnym.
– W śpiewie gregoriańskim słowo rodzi melodię i jest na jej wyłączny użytek – stwierdził prof. Johannes Berchmans Göschl podczas IX Międzynarodowego Kongresu Śpiewu Gregoriańskiego. Specjaliści chorału z najbardziej znaczących ośrodków akademickich i liturgicznych z całego świata dyskutują w Poznaniu nad podstawami interpretacji śpiewu gregoriańskiego.
Family Research Council’s Marriage i Religion Research Institute (MARRI) opublikowały pracę, której autorzy wskazują na związek wzrostu dobrobytu obywateli amerykańskich ze stabilnością małżeństw. Z pracy, zatytułowanej: „Małżeństwo i dobrobyt gospodarczy”, wynika, że poziom dobrobytu rodzin, utworzonych w oparciu o stabilne heteroseksualne małżeństwo, znacznie przewyższa bogactwo innych, „alternatywnych struktur rodzinnych” – np. konkubinatów z dziećmi. Tylko 5,8 proc. rodzin tradycyjnych żyło w 2009 r. w USA na skraju ubóstwa.
Dzieci nie są w Polsce obywatelami godnymi uwagi. Rodzice nie mogą rozliczyć wspólnie z nimi dochodu. Jeśli matka i ojciec upierają się żyć jako małżeństwo, to choćby mieli na utrzymaniu ośmioro dzieci, fiskus widzi tylko dwoje dorosłych - piszą na łamach "Rzeczpospolitej" działacze edukacyjni Karolina i Tomasz Elbanowscy.
Katoliccy księża wsparli obrońców życia i wraz z nimi prowadzą protest przeciwko utrzymywaniu przez archidiecezję w Barcelonie związków ze szpitalami dokonującymi aborcji. Ks. Custodio Ballester i inni kapłani z archidiecezji przyłączyli się do protestu organizacji Krzyż św. Andrzeja i Prawo do Życia, której członkowie zgromadzili się 25 maja przed budynkiem szpitala San Pablo w Barcelonie.
W II Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielne popołudnie przeszedł ulicami Rzeszowa wzięło udział – według organizatorów – ok. 3 tys. osób. Uczestnicy marszu manifestowali w ten sposób swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego już od mementu poczęcia. Organizatorem Marszu było Stowarzyszenie Contra in Vitro.