2 czerwca 2011 r. Ambasador RP na Słowacji podpisał się pod oświadczeniem popierającym pochód środowisk lesbijskich, gejowskich, biseksualnych i transseksualnych zorganizowanym w Bratysławie – donosi portal onet.pl. O wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zwrócili się do ministra Radosława Sikorskiego posłowie PiS - Kazimierz Ujazdowski i Jarosław Sellin. Ich zdaniem jest to akt ingerencji w wewnętrzne sprawy zaprzyjaźnionego z Polską sąsiedniego państwa.
Według najnowszych badań Gallupa, dziewięciu na dziesięciu Amerykanów przyznaje, że wierzy w Boga, albo istnienie siły wyższej. Badania potwierdziły, że liczba wierzących pozostała bez większych zmian od 1960 roku. Gorzej jest z praktykami religijnymi, które mają istotny wpływ na stabilność małżeństw i rodzin, a w konsekwencji – całego społeczeństwa.
Amerykańskie Centrum Zapobiegania Chorób poinformowało ostatnio, że uczniowie, którzy określają siebie jako homoseksualiści lub biseksualiści są bardziej skłonni niż uczniowie heteroseksualni do agresywnych zachowań. Znacznie częściej też uwikłani są w niezdrowe praktyki tj.: palenie, picie alkoholu, narkotyzowanie się i ryzykowne zachowania seksualne. Częściej podejmują również próby samobójcze.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi wystosowało list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie jego wypowiedzi na temat możliwej legalizacji związków osób tej samej płci w Polsce. Stowarzyszenie z niepokojem i dezaprobatą przyjęło słowa szefa rządu wypowiedziane w wywiadzie, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej” w dniu 1 czerwca 2011 r. „Zbliżamy się do momentu, kiedy związki partnerskie byłyby do zaakceptowania przez większość w przyszłym Sejmie, jak i przez Polaków (...) – mówił Tusk.
20-osobowa bojówka homoseksualna napadła w niedzielę na kościół św. Józefa w Mediolanie. W świątyni odprawiano właśnie Eucharystię z okazji peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Liturgii przewodniczył mediolański biskup pomocniczy Marco Ferrari – informuje Radio Watykańskie.
W ciągu ostatnich 30 lat systematycznie i stopniowo obserwowany jest spadek liczby osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. – wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Z badania przeprowadzonego jesienią 2010 roku wynika, że średni procent osób, które przychodzą do kościoła wobec tych, które są do tego zobowiązane (dominicantes) wynosi 41 proc. Zaś procent communicantes – czyli osób przystępujących do Komunii św. w odniesieniu do osób, które powinny przyjść w niedzielę na Mszę św. wzrasta i wynosi 16,4 proc.
W przedterminowych wyborach parlamentarnych w Portugalii przegrała rządząca do tej pory Partia Socjalistyczna. Przywódca socjalistów Jose Socrates – wielki zwolennik tzw. małżeństw jednopłciowych – powiedział, że bierze na siebie odpowiedzialność za porażkę i zrezygnował ze stanowiska szefa partii. Socjaliści otrzymali według wstępnych wyników od 24,4 do 30 proc głosów. Opozycyjna Partia Socjaldemokratyczna (PSD) zdobyła od 37 do 42,5 proc.
Episkopalna parafia św. Łukasza w Bladensburg w stanie Maryland jest pierwszą wspólnotą anglikańską w USA, która powraca jako grupa do katolicyzmu po wejściu w życie konstytucji apostolskiej Benedykta XVI „Anglicanorum coetibus” z 4 listopada 2009 r.
Jeśli mimo wciąż licznego uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., mamy do czynienia z jego ciągłym spadkiem (niewielkim, lecz stałym), widać, że specyfika polska polegałaby raczej na wolnym tempie procesów sekularyzacyjnych, a nie na ich nieistnieniu. Należymy do Zachodu, który ma kłopot z przekazaniem dalej swego dziedzictwa wiary - powiedział Paweł Milcarek portalowi Fronda.pl.
Synod wspólnoty luterańskiej we Włoszech zaaprobował zdecydowaną większością głosów błogosławieństwa związków homoseksualnych. Synod odbył się w Rzymie w połowie maja. O decyzjach podjętych podczas obrad zwierzchnicy wspólnoty poinformowali w ogłoszonym właśnie dokumencie.