Kanada staje się „postchrześcijańskim społeczeństwem”, a dominujący niegdyś w tym kraju anglikanizm znajduje się na „marginesie życia publicznego” – pisze publicystka dziennika "USAToday", powołując się na najnowsze badanie wykonane na zlecenie anglikańskiej diecezji Kolumbii Brytyjskiej.
„Nie można uważać się za katolika, jeśli w ten czy inny sposób uznaje się prawo osób tej samej płci do małżeństwa” – pisze kardynał Carlo Caffarra w nocie na temat „małżeństw osób tej samej płci”, skierowanej do wiernych archidiecezji w Bolonii. Fragmenty dokumentu opublikował watykański dziennik „L'Osservatore Romano”.
Zabiegi obrońców życia w USA odnoszą sukces – przyznała ostatnio amerykańska organizacja proaborcyjna NARAL, która opublikowała raport o stanie praw reprodukcyjnych w 2009 r. w USA. Przedstawiciele organizacji ubolewają z powodu zmniejszenia się w kraju liczby ośrodków aborcyjnych i aborcjonistów, a także z powodu liczby ustaw broniących życia dzieci poczętych, przyjętych w ub. roku w legislaturach stanowych.
Szatan nie grzeszy lenistwem, więc trzeba być zatopionym w Niepokalanej – przekonywał ks. Wiesław Jankowski podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice w Niepokalanowie na zakończenie 22. Ogólnopolskiego Zjazdu Księży Egzorcystów. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 kapłanów z całej Polski.
Dyrektor generalny BBC - głównego brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego, największej tego rodzaju instytucji na świecie - Mark Thompson przybył do Rzymu, by spotkać się z papieżem oraz urzędnikami watykańskimi w sprawie relacjonowania tegorocznej wizyty papieskiej w Wielkiej Brytanii. Podczas wykładu wygłoszonego na Uniwersytecie Papieskim św. Krzyża w Rzymie spotkał się z wielką krytyką radiostacji, która kieruje się uprzedzeniami wobec Kościoła katolickiego.
Na przestrzeni wieków istnienia Kościoła Bóg stawiał i nadal stawia przed wiernymi zadanie pozyskiwania dla Dobrej Nowiny nowych ludów. Wielu kapłanów otrzymywało za pośrednictwem przełożonych polecenie porzucenia dotychczasowego życia i rozpoczęcia pracy ewangelizacyjnej wśród pogańskich bądź skażonych herezją narodów. Przed takim wyzwaniem w dziewiątym stuleciu po narodzeniu Chrystusa stanęli także dwaj bracia – zakonnicy Cyryl i Metody. Ich misja, prowadzona w trudnych warunkach i napotykająca przeszkody wynikające z ludzkich słabości, stała się dla następnych pokoleń przykładem poświęcenia dla Ewangelii. Słowianie wschodni zawdzięczają działalności obu misjonarzy stworzenie podstaw późniejszego rozwoju języka i kultur narodowych.
31 grudnia 1980 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił braci Cyryla i Metodego współpatronami Europy. Ich święto liturgiczne przypada 14 lutego.
Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ułatwia odbieranie dzieci. Bez decyzji sądu – alarmuje „Nasz Dziennik”. Gazeta zaznacza, że projekt ten jest wyjątkowo szkodliwy, a niektóre z proponowanych przepisów nie tylko drastycznie redukują autonomię rodziny, ale generują wręcz jej rozpad.
Zaprzestania dystrybucji materiałów pro-homoseksualnych w szkołach publicznych domagają się liczne organizacje pro-rodzinne w Chile. Protest ten jest odpowiedzią na wezwanie arcybiskupa Cristiana Caro z archidiecezji Puerto Montt, który sprzeciwił się rozprowadzaniu tego typu ulotek wśród uczniów.
Muzułmańscy adwokaci zagrozili śmiercią każdemu, kto podejmie się reprezentowania rodziny dwunastoletniej katoliczki, zamordowanej przez Pakistańczyka. Przed śmiercią dziewczynka była torturowana i zgwałcona – donosi „Nasz Dziennik”
Parlament Europejski przegłosował wczoraj raport belgijskiego deputowanego Marca Tarabelli z Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia postulującego sięgnięcie po międzynarodowe instrumenty nacisku w sprawie legalizacji aborcji we wszystkich krajach Unii Europejskiej – donosi „Nasz Dziennik”.