Rzeczniczka Pentagonu Cynthia Smith przyznała w rozmowie z dziennikarzami agencji Associated Press, że Departament Obrony USA, będzie domagał się, aby na wyposażeniu medycznym każdej bazy wojskowej na całym świecie znalazły się pigułki poronne „dzień po” lub inna „antykoncepcja awaryjna”.
Takich tłumów w sali kolumnowej byłego starostwa powiatowego w Bytomiu (obecnie filii Muzeum Górnośląskiego) dawno nie widziano. W środę, 3 lutego – z inicjatywy Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi – odbyło się inaugurujące spotkanie Klubu "Polonia Christiana" w Bytomiu, połączone z projekcją filmów „The Soviet Story” oraz „Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?”. Pomimo dostawianych krzeseł, dla wielu osób zainteresowanych poznaniem przemilczanej w ogromnym stopniu prawdy na temat zbrodni komunizmu, zabrakło miejsc siedzących.
Polityk i filozof, przewodniczący włoskiego Senatu Marcello Pera ostro skrytykował we środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli stanowisko Unii Europejskiej za jej postawę wobec chrześcijaństwa.
Senat amerykańskiego stanu Dakota Południowa odrzucił projekt ustawy, zmierzającej do poważnej liberalizacji ustawodawstwa stanowego, bezwzględnie zakazującego eksperymentów na komórkach macierzystych pobranych z embrionów ludzkich.
Francuski rząd chce przełamać coraz częstszy opór lekarzy przed prenatalnym dzieciobójstwem – donosi „Nasz Dziennik”. Minister zdrowia Roselyne Bachelot proponuje zwiększenie o 10 proc. stawek za procedury aborcyjne.
Chrześcijańskie miejsca kultu w indyjskim stanie Karnataka ciągle są celem ataków. Wczoraj został sprofanowany katolicki kościół św. Mateusza w miasteczku Malavalli. Wandale zniszczyli krzyż i figury świętych oraz ukradli z tabernakulum konsekrowane hostie – donosi Radio Watykańskie.
Po raz pierwszy od lat liczba alumnów seminariów diecezjalnych w Polsce spadła poniżej 4 tysięcy. Liczba seminarzystów zakonnych jest porównywalna do ubiegłorocznej, natomiast nadal utrzymuje się gwałtowny trend spadkowy i coraz mniej kobiet wstępuje do zakonów – wynika z najnowszych statystyk opracowanych przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań za rok 2009.
W szkołach państwowych w Wirral i w Liverpoolu już 11-latki będą otrzymywały, bez wiedzy i zgody rodziców, testy ciążowe oraz środki antykoncepcyjne, w tym pigułki poronne. Brytyjski rząd kontynuuje program wczesnej edukacji seksualnej w szkołach połączony z prowadzeniem tzw. przychodni zaufania, mimo licznych badań i nieudanych eksperymentów z tym związanych.
Brytyjski rząd odstąpił ostatecznie od narzucenia organizacjom religijnym ustawy o równouprawnieniu. Jak poinformowała pomysłodawczyni ustawy, minister Harriet Harman, Izba Gmin nie będzie usiłowała odrzucić poprawki przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Izbę Lordów, która gwarantuje, że nowe prawo nie będzie dotyczyć Kościoła i związków wyznaniowych.
Urodzony w Kanadzie reżyser James Cameron z pewnością przeszedł samego siebie zaawansowaniem technicznym swojego najnowszego filmu „Avatar”. Prezentacja wizualna autorstwa Camerona w dużym stopniu równoważy brak wyjątkowej treści. Fabuła filmu to nieodłączne głoszenie wciąż tego samego, czego tylko możemy się spodziewać po Hollywood: stałego zaprzeczania nauczaniu doktryny katolickiej i prezentowaniu dziwacznych, gnostyckich i egalitarnych rozwiązań bieżących problemów.