Irlandzki Sąd Najwyższy uznał, że zamrożony embrion nie jest dzieckiem nienarodzonym.
Skład sędziowski złożony z pięciu sędziów orzekł, że ludzki zarodek nie jest chroniony przez art. 40.3.3 konstytucji, mówiący, iż „Państwo przyznaje prawo do życia nienarodzonym z uwzględnieniem równego prawa do życia matki”.
Kościół katolicki rozróżnia między sprawiedliwą a niesprawiedliwą dyskryminacją homoseksualistów – powiedział w wywiadzie dla agencji Life Site News radca prawny misji Stolicy Apostolskiej przy ONZ ks. Philip J. Bené.
Większość muzułmanów żyjących w Niemczech nie czuje się Niemcami. Z ogłoszonych 16 grudnia w Londynie wyników ankiety przeprowadzonej przez Instytut „Open Society” wynika, że tylko 22 proc. hamburskich muzułmanów czuje się Niemcami, podczas gdy wśród mieszkających w Berlinie – ok. 25 proc. W obu miastach 11 proc. respondentów przyznaje, że inni postrzegają ich jako Niemców.
O konieczności oparcia prawa stanowionego na prawie naturalnym i obrony przezeń życia ludzkiego, małżeństwa i rodziny przypomniał Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej 16 grudnia w Watykanie. Swą katechezę poświęcił tym razem osobie i dziełu XII-wiecznego angielskiego filozofa, pisarza, uczonego i historyka, Jana z Salisbury, który był sekretarzem arcybiskupa Canterbury, św. Tomasza Becketa.
W obecności 150 gości z Belgii i innych krajów europejskich, pośród których było kilku eurodeputowanych i liderów ruchów społecznych, 8 grudnia, zostało otwarte biuro przedstawicielstwa Federacji Pro-Europa Christiana w Brukseli. Jego celem jest ułatwienie działaczom katolickim pracy wśród posłów do Parlamentu Europejskiego oraz podejmowania działań w obronie życia i wartości chrześcijańskich w siedzibie Komisji Europejskiej.
Z tej okazji specjalny wykład, na temat planowanego przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej, wygłosił prof. Roberto de Mattei, wiceprezes Włoskiej Narodowej Rady Badań Naukowych.
Przedstawiciele ruchów pro-life reprezentujący 14 państw, m.in. Włochy, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Portugalię, Chorwację, Czechy, Grecję, Niemcy, Węgry i Polskę, spotkali się wczoraj w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem. Przekazali na jego ręce petycję „Prawo do życia od poczęcia i godność człowieka” z milionem podpisów obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Chorwacji opowiadających się za obroną prawną życia ludzkiego od chwili poczęcia.
Ośmioletni uczeń szkoły elementarnej w Maxham (Massachusetts) został odesłany przez nauczycieli do domu. Powodem był rysunek przedstawiający Jezusa ukrzyżowanego z umieszczonym na oczach symbolem „X”, oznaczającym, że Pan Jezus umarł na krzyżu. Nauczyciele odebrali to jako przejaw agresji i zażądali opinii psychologa o uczniu, jako warunku powrotu do szkoły.
Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Autonomii Kastylia i Leon nakazał "natychmiastowe usunięcie krzyży" w Szkole Publicznej Macías Picavea w Valladolid z tych klas, w których zażądali tego rodzice, a także ze wszystkich miejsc wspólnego użytkowania.
Była holenderska minister zdrowia, która w 2001 r. doprowadziła do zalegalizowania eutanazji, teraz przyznała, że ówczesny rząd popełnił błąd. Najpierw trzeba było skupić się na opiece paliatywnej – donosi serwis internetowy www.hli.org.pl. Els Bort sprawowała urząd ministra zdrowia w latach 1994-2002.