Kościół w Austrii z ubolewaniem przyjął decyzję izby niższej parlamentu – Rady Narodowej z 10 grudnia o możliwości cywilnego rejestrowania tzw. „związków partnerskich”. Zdaniem odpowiedzialnego w tamtejszym episkopacie za problematykę rodzinną bpa Klausa Künga, jest to „bolesny sygnał”.
Po raz kolejny Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Opolskiego zaapelowała o przywrócenie krzyża na budynku przy ul. Kopernika 12, który obecnie należy do Uniwersytetu Opolskiego i nosi nazwę Collegium Minus. Krucyfiks znajdował się pierwotnie w partii szczytowej czteropiętrowego budynku.
Plinio Correa de Oliveira urodził się w Sao Paulo 13 grudnia 1908 roku. Już jako dziecko dostrzegł zło, które w tajemniczy sposób eliminowało ze świata coraz to więcej elementów świętych, szlachetnych i prawowitych zastępując je elementami grzesznymi, wulgarnymi, nieprawymi. Jako młodzieniec wiedział już jakie jest jego powołanie. Przepełniony miłością do Chrystusa i Jego Przeczystej Matki Maryi oraz do Kościoła Katolickiego, który zrodził najwspanialszą i bezcenną Cywilizację Chrześcijańską, postanowił wyruszyć na Krucjatę.
Włoscy senatorowie przygotowali projekt ustawy zobowiązującej urzędników do powieszenia krzyży w każdym budynku użyteczności publicznej. W razie niewywiązania się z tego obowiązku urzędnikom mają grozić kary.
Mimo ostrego sprzeciwu Kościoła katolickiego we Włoszech zalegalizowana została pigułka aborcyjna RU486. W dzienniku ustaw ukazał się dokument, w którym krajowa agencja leków zgadza się na „wejście na rynek” pigułki.
Amerykański Senat odrzucił poprawkę, ograniczającą finansowanie aborcji z kieszeni podatnika w ramach prezydenckiej reformy służby zdrowia. O jej przyjęcie apelowali 7 grudnia do senatorów amerykańscy biskupi. Episkopat Stanów Zjednoczonych zapowiedział zatem, że będzie zmuszony ją potępić.
W domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Gliwicach powstało Okno Życia. Poświęcił je i oficjalnie otworzył 8 grudnia biskup gliwicki Jan Wieczorek. Oprócz opieki nad oknem Siostry Szkolne de Notre Dame podjęły się stałej modlitwy w intencji odpowiedzialnego rodzicielstwa.
Biskupi katoliccy Anglii i Walii obawiają się prześladowań z powodu proponowanej nowej ustawy równościowej. Określa ona bowiem kto może zostać księdzem. Ustawa zakazuje dyskryminacji kandydatów na kapłanów ze względu na płeć i „orientację seksualną”.
O wybór polityka, który broniłby prawa do życia zaapelował przed zaplanowanymi na początek 2010 r. wyborami prezydenckimi w Chorwacji biskup polowy, Juraj Jezerinac.
„Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych trwa gorąca dyskusja na temat legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych, kraje Unii Europejskiej szybko kroczą w kierunku całkowitego uznania związków cywilnych, o ile nie małżeństw osób tej samej płci” – pisze gazeta „The Christian Science Monitor”. Ostatnim tego przykładem jest Irlandia, której parlament debatuje nad ustawą o związkach partnerskich osób tej samej płci, przedłożoną przez ministra sprawiedliwości Dermota Aherna.
... 
477
478
479
480
481
482
483
484
485
...