Przeciw manipulacjom aborcjonistów zaprotestowali irlandzcy obrońcy życia. Oskarżyli oni Irlandzkie Stowarzyszenie Planowania Rodziny o kreowanie u kobiet niepotrzebnych lęków oraz niedostrzeganie, iż w aktualnej sytuacji prawnej Irlandia jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiety ciężarnej. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rozpatruje dziś sprawę przeciw rządowi Irlandii, którą wniosły trzy kobiety zainspirowane przez tę proaborcyjną organizację. Twierdzą one, że obowiązujące w tym kraju ustawodawstwo jest niezgodne z ich „prawem do życia prywatnego i rodzinnego”.
W proteście przeciw zaangażowaniu „Gazety Wyborczej” w walkę z obecnością krzyża w salach lekcyjnych 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu tamtejsze środowisko Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, zorganizowało pikietę przed wrocławską siedzibą dziennika. Zgromadzona młodzież przyniosła ze sobą transparenty m.in. ze słowami Jana Pawła II wypowiedzianymi w Zakopanem w 1997 r. „Dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie!” ale także skierowane do redakcji dziennika: „Dziennikarze GW łapy precz od krzyża”.
Hiszpańskie media spekulują na temat tego, co zrobi król tego kraju Juan Carlos, jeśli otrzyma do podpisania uchwaloną przez parlament nową, bardziej liberalną ustawę aborcyjną. Pod koniec listopada episkopat Hiszpanii przestrzegał polityków przed głosowaniem za przyjęciem ustawy, forsowanej przez lewicowy rząd Jose Zapatero. Biskupi stwierdzili, że każdy kto przyczyni się do jej uchwalenia i wejścia w życie, znajdzie się w stanie grzechu ciężkiego i nie będzie mógł przystępować do Komunii Św.
W australijskich parafiach o dużej liczbie migrantów wierni częściej deklarują, że ich wiara się rozwija, a Eucharystia ich inspiruje – wynika z badań przeprowadzonych przez tamtejszy episkopat. Przedstawił je 6 grudnia Bob Dixon, odpowiedzialny w Konferencji Episkopatu Australii za przygotowanie programów duszpasterskich – informuje Radio Watykańskie.
Schorowana, poruszająca się na wózku kobieta, Alison Davis, domaga się zmiany przyjętych kilka miesięcy temu przez Izbę Lordów wytycznych, liberalizujących przepisy o wspomaganym samobójstwie.
Prześladowania chrześcijan na świecie rosną, a Europa milczy – podkreślali na konferencji prasowej w Wiedniu 4 grudnia twórcy platformy „Solidarność z prześladowanymi chrześcijanami“. Okazją do zorganizowania konferencji jest przypadający co roku 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
W więzieniach w Erytrei przebywa obecnie 3 tys. chrześcijan. Donosi o tym sprawozdanie Rady Praw Człowieka ONZ - ONZ-owski raport na temat łamania praw ludzkich. Wynika z niego, że marksistowski reżim tego wschodnioafrykańskiego kraju wtrącił do więzień z powodów politycznych 20 tys. osób.
W dniach od 9 grudnia 1946r. do 20 sierpnia 1947r. odbywał się Norymberski Proces Lekarzy. Podczas jego trwania opinia światowa dowiedziała się jak doszło do masowej na niespotykaną skalę eksterminacji bezbronnych ludzi za pomocą eutanazji. Warto dziś to przypominać gdyż wiele dowiedzieć się dzięki temu możemy o obecnej kondycji ludzkości.
W parafii św. Antoniego w kanadyjskim Calgary zawieszono odprawienie Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, gdyż tamtejsi księża tradycjonaliści nie chcieli się podporządkować zarządzeniu miejscowego ordynariusza, który z powodu zagrożenia epidemią grypy nakazał rozdawanie komunii na rękę.
Szwajcarskie referendum w sprawie zakazu wznoszenia minaretów ponownie ożywiło dyskusję w Europie na temat rosnącej obecności muzułmanów. Przed głosowaniem w Szwajcarii włoski socjolog Stefano Allievi z uniwersytetu w Padwie opublikował raport na temat meczetów zatytułowany „Konflikty o meczety w Europie: polityka i trendy rozwojowe”. Raport ten podobno w dużej mierze przyczynił się do tego, jak zagłosowali Szwajcarzy.
... 
478
479
480
481
482
483
484
485
486
...