Katolicka archidiecezja Indianapolis zamierza przekształcić swoje podstawówki w stolicy stanu w szkoły kontraktowe, działające na autonomicznych zasadach, ale finansowane z podatków. Jeśli plan przedstawiony przez Kościół zostanie zaakceptowany przez urzędników, z placówek będą musiały zniknąć krzyże i inne symbole religijne.
Stowarzyszenie „Młodzi Socjaliści” zwróciło się do minister edukacji narodowej Katarzyny Hall z apelem o spowodowanie usunięcie symboli religijnych z polskich klas i sal wykładowych.
Szpital miejski we Lwowie ma od kilku dni „okno życia”. Można w nim anonimowo pozostawić noworodka bez żadnych konsekwencji prawnych. Ukraińskie prawo zezwala na adopcję porzuconego dziecka dopiero po dwóch miesiącach. Przed ich upływem matka może je odebrać ze szpitala.
W Wigilię Bożego Narodzenia amerykański Senat przyjął (60 głosów „za”, przy 39 „przeciw”) kontrowersyjną ustawę o reformie służby zdrowia. Aby weszła ona w życie konieczne jest jeszcze uzgodnienie ostatecznej wersji ustawy przez obie izby Kongresu. Każda z izb przyjęła bowiem zmiany, które wymagają ponownej akceptacji obu izb. Dopiero wtedy ustawa zostanie podpisana przez prezydenta.
– W sprawach zmian klimatycznych na świecie pomoc znajdziemy nie w człowieku, lecz w Bogu – przekonywał w bożonarodzeniowym orędziu bp Geoffrey Jarrett, ordynariusz australijskiej diecezji Lismore.
Biskupi Brazylii podczas ostatniego posiedzenia Rady Duszpasterskiej Episkopatu (CONSEP) przesłali do Senatu oficjalną notę, w której wyrażają stanowczy sprzeciw wobec projektu poprawki konstytucyjnej dotyczącej rozwodów. Gdyby ten projekt został zatwierdzony, wówczas na uzyskanie rozwodu w procesie sądowym nie będzie potrzeba rocznej separacji prawnej czy dwuletniej separacji rzeczywistej, jak to było do tej pory donosi Radio Watykańskie.
Dokładnie rok po fali pogromów chrześcijan w Orisie stado słoni zniszczyło wioski, w których mieszkali ich prześladowcy. Teraz to oni szukają schronienia w obozach, w których jeszcze kilka miesięcy temu chronili się chrześcijanie – donosi „Nasz Dziennik
Ponad milion osób spotkało się w Madrycie w niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu, by bronić, zgodnie z prawem naturalnym, rodziny budowanej w oparciu o małżeństwo mężczyzny i kobiety. Zaproszenie arcybiskupa stolicy Hiszpanii, kard. Antonio María Rouco Vareli przyjęło m.in. 600 osób z Polski, a w gronie duszpasterzy był także przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik.
„Gdy ktokolwiek urąga Krzyżowi Chrystusowemu, trzeba powiedzieć jasno: dosyć! Historia świadczy, że każdy, kto – strojąc się w szaty obrońcy praw człowieka – walczył z krzyżem, ostatecznie okazywał się tyranem” – napisali biskupi polscy w Liście na Niedzielę Świętej Rodziny. W przesłaniu, które zostało odczytane 27 grudnia w kościołach w całej Polsce, zaapelowali do małżonków, by byli świadkami miłości w rodzinach i w życiu społecznym.
Prześladowanie wierzących polega we współczesnym świecie, także w Polsce, na usuwaniu krzyży z miejsc publicznych. Pojawiło się jednak wielu obrońców Krzyża, za nimi pójdą następni – napisał ks. prof. Jan Dyduch, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w liście odczytywanym w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościołach archidiecezji krakowskiej.