Prezydent Słowacji Ivan Gašparovic podpisał w ub. tygodniu znowelizowaną ustawę aborcyjną, która ustanawia obowiązkowe doradztwo w przypadku, gdy niepełnoletnia matka chce zabić swoje nienarodzone dziecko oraz podwyższa z 16 do 18 lat wiek kobiet, które muszą uzyskać zgodę rodziców na aborcję.
Władze Wietnamu odmówiły objęcia amnestią katolickiego księdza opozycjonisty, mimo jego problemów ze zdrowiem i nacisków ze strony senatorów USA. Ks. Thadeus Nguyên Văn Lý nie wyjdzie na wolność, gdyż amnestia dotyczy jedynie osób, które „uczyniły postępy w reedukacji” – oświadczył wiceminister bezpieczeństwa publicznego gen. Le The Tiem.
Na północny zachód od centrum Kopenhagi ma stanąć pierwszy w tym mieście meczet. Inicjatorem jego budowy jest zdominowana przez centrolewicę rada miejska.
„Być może nie ma dziś bardziej zapomnianego i niewygodnego przykazania od tego, które mówi: „Nie cudzołóż”. Znajduje się w samym sercu Dekalogu, bo mówi człowiekowi o sercu, które powinno żyć w prawdzie i czystości” – pisze ks. Czesław Stolarczyk z Diecezji Płockiej w katechezie wyrażającej nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu. „Czyny homoseksualne są z natury grzechem ciężkim i należy je potępić” – podkreśla kapłan.
Federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec uznał ostatnio, że adopcja dzieci przez homoseksualistów jest zgodna z prawem. Trybunał rozstrzygał w sprawie pewnej kobiety z miasteczka Schweinfurt na południu Niemiec, która chciała zaadoptować trzyletnie dziecko swojej partnerki za zgodą ojca dziecka i pracowników socjalnych – informuje portal LifeSiteNews.com.
Publiczne opowiadanie się za aborcją jest jednym z najcięższych przestępstw, za które człowiek zaciąga na siebie ekskomunikę – przypominają politykom polscy biskupi w ogłoszonym w tym tygodniu na Jasnej Górze dokumencie „Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie”. Hierarchowie wzywają w nim – jak informuje portal Fronda.pl – wszystkich do tego, aby troszczyć się o rodzinę.
Portugalski Kościół wyraził zadowolenie z zawetowania przez prezydenta kraju, Ánibala Cavaco Silvę ustawy legalizującej związki nieformalne. Prezydent zwrócił uwagę na niejasne określenie statusu prawnego związków nieformalnych oraz brak należytej debaty publicznej w sprawach, które dotyczą życia milionów obywateli Portugalii.
Darmowe rozdawanie w szkołach pigułki wczesnoporonnej „dzień po” jest jak ustawianie karetki pogotowia u podnóża urwiska, zamiast ogrodzenia na szczycie skały – uważa przedstawiciel Kościoła katolickiego w Szkocji.
W Irlandii wzrosła, i to aż trzykrotnie, liczba seminarzystów na pierwszym roku studiów. Przed rokiem do seminarium wstąpiło zaledwie 12 Irlandczyków, obecnie – 36. W najbliższych miesiącach dołączy dwóch kolejnych. Rektor ogólnokrajowego seminarium św. Patryka przestrzega, że jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić czy to przejaw stałej tendencji.
Kongijczycy potrzebują konkretnej pomocy, a nie propagowania wśród nich aborcji czy środków wczesnoporonnych. W ten sposób działania niektórych organizacji charytatywnych  i pozarządowych działających na terenie Demokratycznej Republiki Konga skomentowała Christine du Coudray z afrykańskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
... 
519
520
521
522
523
524
525
526
527
...