Ponad pół miliona wietnamskich katolików protestowało wczoraj przeciw zakazowi odbudowy kościoła i próbom zagarnięcia przez władze ziemi należącej do Kościoła w miejscowości Tam Toa, na północ od byłej strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej niegdyś południową i północną część kraju.
Amerykańscy biskupi opowiadają się za reformą służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych, sprzeciwiają się jednak finansowaniu aborcji z funduszy federalnych. List episkopatu w tej sprawie otrzymali członkowie kongresu USA, a o jego treści został poinformowany Biały Dom oraz departament ds. służby zdrowia i opieki społecznej. W imieniu całego episkopatu list sygnował bp William Murphy, kierujący komisją sprawiedliwości i rozwoju.
Carlos Morin, największy hiszpański aborcjonista, który zabijał nienarodzone dzieci nawet w ósmym miesiącu ciąży oraz u trzynastolatek, wrócił na stanowisko w swojej aborcyjnej klinice – donosi portal Fronda.pl. Rok po tym, jak Morinowi i pracownikom jego kliniki postawiono oskarżenia o przeprowadzanie nielegalnych, późnych aborcji – nawet w 29 tygodniu ciąży, powrócił do pracy w Colegio Oficial de Médicos de Barcelona (COMB).
Irlandia reformuje prawo zakazujące bluźnierstwa. Od października grozić za nie będzie grzywna ­ donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Nowelizację ustawy zakazującej bluźnierstwa podpisała wczoraj prezydent Irlandii Mary McAleese.
Kardynał Antonio Canizares Llovera, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w wywiadzie udzielonym portalowi LifeSiteNews.com przypomniał, że przewodnikiem dla biskupów rozważających odmowę udzielenia Komunii św. proaborcyjnym politykom w ich diecezjach powinna być zasada „caritas in veritate”.
W Korei Północnej publicznie stracono chrześcijankę Ri Hion Ok., skazaną na karę śmierci – według południowokoreańskich źródeł informacji – za rozpowszechnianie Biblii. Formalnie 33-letnia Ri została oskarżone o szpiegostwo na rzecz Korei Południowej i USA oraz prowadzenie działalności wywrotowej – donosi portal wiara.pl.
Ile kosztuje człowiek? – zastanawia się „Nasz Dziennik”, informując o pomysłach pochodzącego z Australii ultrautylitarystycznego bioetyka Petera Singera. Zasugerował on, na łamach dziennika "New York Times Magazine", konieczność racjonowania opieki zdrowotnej w USA. Znany ze swych radykalnych poglądów bioetyk, zaproponował wprowadzenie przedziału cenowego dla poszczególnych chorób, powyżej którego "nieopłacalne" leczenie miałoby być przerywane.
W Nouakchott, stolicy Mauretanii – islamskiego państwa w północnej Afryce – dwaj islamiści zastrzelili 39-letniego Christophera Leggett tylko dlatego, że był chrześcijaninem. Do morderstwa przyznali się ludzie Al-Kaidy.
Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjskich uczonych opublikowane przez magazyn „The Lancet” potwierdzają, że najwięcej nowych zachorowań na HIV/AIDS w Afryce subsaharyjskiej odnotowuje się wśród homoseksualistów.
W tym roku święcenia kapłańskie przyjęło w Erytrei 12 księży – jest to najwyższa liczba neoprezbiterów w dziejach tego lokalnego Kościoła katolickiego. 18 lipca biskup diecezji Keren – Kidane Yebio wyświęcił 6 kapłanów w katedrze św. Michała w stolicy kraju – Asmarze, a z kolei jej biskup – Mengisteab Tesfamariam – kolejnych sześciu w ich parafiach.
... 
534
535
536
537
538
539
540
541
542
...