W centrum Bielska-Białej zawisły w piątek fotografie, składające się na antyaborcyjną wystawę „Wybierz życie”. Stolica Podbeskidzia to kolejne miejsce na mapie Polski, w którym mieszkańcy mogą zapoznać się z realnym obliczem aborcji.
„Litewska ustawa zakazująca promocji homoseksualizmu wśród dzieci i młodzieży to dobry krok w kierunku zahamowania tendencji, które zagrażają istnieniu naszego gatunku” - mówi w specjalnym komentarzu dla portalu Niezalezna.pl prof. Paul Cameron, amerykański psycholog.
Trzy francuskie stowarzyszenia walczące z „homofobią i na rzecz respektowania praw transseksualistów” – InterTrans, ORTrans i Ravad, wyraziły zadowolenie z decyzji rządu, zgodnie z którą transseksualizm nie będzie traktowany jako choroba. Według „Naszego Dziennika” organizacje te domagają się jednak od rządu „pójścia znacznie dalej”. Chodzi o to, by oficjalnych zmian płci dokonywano automatycznie na życzenie zainteresowanych.
Emerytowany niemiecki profesor Hartmut Zapp wystąpił z Kościoła, by nie płacić podatku kościelnego. Równocześnie zastrzegł sobie na drodze sądowej prawo do pozostania członkiem wspólnoty katolickiej.
Sędzia federalny odrzucił kolejny wniosek podważający kalifornijską Propozycję nr 8, orzekając że nie ma podstaw do kwestionowania konstytucyjności referendum, wprowadzającego do konstytucji stanowej poprawkę definiującą małżeństwo jako związek między mężczyzną a kobietą – donosi CNA.
Szwedzka parlamentarzystka z partii liberalnej, aktywistka feministyczna wszczęła kampanię, która jeśli się powiedzie zmusi kraje Unii Europejskiej do uznania „aborcji jako prawa kobiety” i do zniesienia prawnej ochrony dzieci poczętych w Irlandii, w Polsce i na Malcie – donosi portal LifeSiteNews.com.
– Chrześcijanie muszą pokonać strach i pozostać w Iraku – uważa łaciński arcybiskup Bagdadu Jean Benjamin Sleiman. W rozmowie z Radiem Watykańskim wyraził on przekonanie, że jest to warunek budowania pokojowej przyszłości kraju. Nie jest to łatwe zadanie po kolejnej fali zamachów wymierzonych w chrześcijańskie miejsca kultu, które sprawiły, że znów wielu ludzi myśli o emigracji.
Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich abp Robert Zollitsch w ostrych słowach potępił akty przemocy wobec chrześcijan w krajach islamskich. – Nie ma żadnych powodów, by usprawiedliwiać czyny islamskich morderców i podpalaczy, którzy obok swego własnego imienia brukają także imię swojej religii – powiedział hierarcha w Düsseldorfie, w rozmowie z dziennikiem „Rheinischer Post”.
Status prawny Kościoła katolickiego w Brazylii jest przedmiotem obrad komisji brazylijskiego parlamentu w związku z układem o współpracy ze Stolicą Apostolską. Przeciwnicy porozumienia podpisanego już w 2008 roku twierdzą, że dokument daje Kościołowi katolickiemu uprzywilejowaną pozycję w stosunku do innych wspólnot religijnych, a to jest sprzeczne z konstytucyjną laickością państwa.
Groźbą aresztu zakończyła się pikieta kanadyjskiej działaczki pro-life przed ośrodkiem aborcyjnym w Fredericton w prowincji New Brunswick w Kanadzie. Suzie Ryan umieściła na plakacie zdjęcie zabitego dziecka, które nie spodobało się pracownikom ośrodka. Uznali je za "niestosowne" – donosi „Nasz Dziennik”. Funkcjonariuszka policji, która przyjechała pod ośrodek, skonfiskowała plakat Ryan, nazywając go „obrzydliwym”.
... 
536
537
538
539
540
541
542
543
544
...