Osoby propagujące fatimskie orędzie Matki Bożej mogą spotkać się z zarzutem nieuprawnionego nadawania mu rangi pilnego i naglącego. Minęło już bowiem 90 lat od objawień i odczytywanie tego przesłania - które akcentuje znaczenie modlitwy, pokuty i poprawy życia - jako nie tylko naglącego, lecz nawet bardziej naglącego niż kiedykolwiek może niektórym wydawać się szukaniem sensacji. By odpowiedzieć na taki zarzut warto przeanalizować kwestię, dlaczego przesłanie fatimskie w istocie szczególnie odnosi się do problemów czasów obecnych.
Profesjonalne czasopismo dla pielęgniarek w USA opublikowało ostatnio artykuł analizujący etyczne aspekty uśmiercania noworodków zgodnie z zaleceniami holenderskiego Protokołu z Groningen. Protokół ten pozwala na zabijanie noworodków na podstawie decyzji lekarza pediatry, który bierze pod uwagę tzw. kryteria jakości życia.
Stolica Apostolska postanowiła ekshumować doczesne szczątki kard. Johna Henry’ego Newmana i umieścić je w marmurowym sarkofagu. Zostanie on umieszczony w jednym z oratoriów w Birmingham.
Niektóre zapisy projektu nowej konstytucji sprowokowały wybuch zamieszek na ulicach Ekwadoru. Kontrowersje budzą niektóre sformułowania proaborcyjne i antyrodzinne.
Stanowisko biskupów, którzy na Filipinach odmawiają udzielania Komunii świętej politykom opowiadającym się za aborcją, poparł przewodniczący tamtejszego episkopatu. Abp Angel Lagdameo oświadczył, że on również zabroni przystępowania do Eucharystii prawodawcom głosującym za proaborcyjnym ustawodawstwem.
Po zdecydowanym ataku aktywistów homoseksualnych na kandydata republikanów na prezydenta, sztab wyborczy McCaina szybko złagodził stanowisko senatora z Arizony wyrażone w wywiadzie dla gazety The New York Times.
Przedstawiciele władz miasta oraz powiatu San Francisco, którzy wydali rezolucję krytykującą moralne nauczanie Kościoła katolickiego nt. homoseksualizmu, stwierdzając, że jest ono obraźliwe dla wszystkich mieszkańców San Francisco, „nienawistne”, „oszczercze”, „niewrażliwe” i „ignoranckie” będą jeszcze w tym tygodniu przesłuchiwani w sądzie wyższej instancji w związku z naruszeniem konstytucyjnego zakazu manifestowania przez władze wrogości wobec religii.
Kard. George Pell, metropolita Sydney zapowiedział, że w niedzielę podczas Mszy św. na hipodromie Randwick – kulminacyjnego momentu XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney – Komunia święta z rąk papieża będzie prawdopodobnie przyjmowana w pozycji klęczącej – donosi anglojęzyczna edycja miesięcznika "Inside the Vatican".
Brazylijska izba deputowanych uchwaliła ustawę karzącą za ograniczanie swobód homoseksualistów, dyskryminowanie ich oraz negatywne wypowiedzi na temat tej dewiacji. Zgodnie z jej projektem są to występki, za które grozi kara 3, a czasem 5 lat więzienia. Karane będzie m.in. publiczne nazywanie praktyk homoseksualnych grzechem – podkreśla Związek Ochrony Życia.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy powiedział, że Irlandia "będzie musiała ponownie głosować w sprawie Traktatu Lizbońskiego". Po raz pierwszy prezydent Francji w tak otwarty sposób mówił o zorganizowaniu drugiego referendum ratyfikacyjnego w Irlandii.
... 
691
692
693
694
695
696
697
698
699
...