Cięższe lub lżejsze pobicia i liczne pogróżki spotkały wiernych z niewielkiej wspólnoty katolickiej w Fanzhi w środkowochińskiej prowincji Shanxi, domagających się zwrotu niektórych budynków kościelnych, zabranych im przez komunistów. O zdarzeniu, do którego doszło na początku czerwca, światowe media dowiedziały się dopiero teraz.
„Faktyczną eutanazją” nazwał zaprzestanie odżywiania osoby w stanie śpiączki nowy prezes Papieskiej Akademii Życia abp Salvatore (Rino) Fisichella. Przesłał on do włoskiej agencji ANSA oświadczenie w związku z wyrażeniem 9 lipca przez trybunał apelacyjny w Mediolanie zgody na przerwanie odżywiania pozostającej od 16 lat w stanie śpiączki Eluany Englaro.
Anglikański zwierzchnik Ebbsfleetu, Andrew Burnham, opublikował list na łamach londyńskiego czasopisma „The Catholic Herald” w numerze datowanym na 11 lipca, w którym stwierdza, że anglikanie czujący się bliscy katolickiej Tradycji winni obecnie podjąć decyzję co do swej kościelnej przynależności.
Wspólnota koptów mieszkających w Austrii jest zaniepokojona mordowaniem chrześcijan w Egipcie oraz brutalnymi napadami na kościoły i klasztory w ich kraju rodzinnym. Zwrócili się z apelem do minister spraw zagranicznych Ursuli Plassnik, aby Wiedeń zaangażował się w utworzenie komisji, która zbada te zbrodnie.
Komisja Izby Deputowanych Kongresu Narodowego Brazylii odrzuciła projekt legalizacji aborcji. Komisja ds. Sprawiedliwości i Konstytucji przeważającą liczbą głosów (57 za odrzuceniem i 4 przeciw) nie zaakceptowała dokumentu, który teraz prawdopodobnie trafi do kosza – podała brytyjska agencja Reutera.
W roku 1009 Św. Brunon udał się do Jaćwierzy, by przygotować grunt pod ewangelizację. Według podania miał św. Bruno nawrócić nad Bugiem samego księcia, Nothimera. Wszakże jego przeciwnicy skorzystali z tej okazji, by go pozbawić władzy. Sam Święty zginął z rąk któregoś z plemion pogańskich 14 lutego lub 9 marca 1009 roku, najprawdopodobniej w okolicach Giżycka. Miał wówczas zaledwie 35 lat. Jego relikwie zaginęły w ciągu wieków. Św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu jest postacią u nas mało znaną, choć w swoich czasach poniósł wielkie zasługi dla Polski i ówczesnej Europy. Jest głównym patronem diecezji łomżyńskiej i dlatego 12 lipca na jej terenie obowiązuje uroczystość ku jego czci.
Była kandydatka na prezydenta Kolumbii Ingrid Betancourt, która przez sześć lat była więziona przez partyzantów wyznała, iż ten czas znacznie umocnił ją w wierze. „Często jedyną osobą, z którą mogłam rozmawiać, była Matka Boska”, powiedziała uwolniona przed kilkoma dniami Betancourt. Dodała, że Matka Boska zawsze jej „bardzo pomagała”.
W pięćdziesiątą rocznicę brytyjskich studiów socjologicznych naukowcy ujawnili, że dane gromadzone przez te wszystkie lata wyraźnie wskazują, iż jest bardzo prawdopodobne, że dziecko którego rodzice rozwiedli się dozna porażek w szkole i na studiach, będzie miało więcej problemów emocjonalnych oraz trudniej będzie mu zbudować trwały związek.
Sąd Pracy w Londynie bardzo ostro skrytykował władze w Islington, które usiłowały zmusić urzędniczkę Lillian Ladele do rejestrowania tzw. związków partnerskich tej samej płci. Zdaniem sądu doszło do „pogwałcenia” jej godności.
Wprawdzie dwie trzecie Australijczyków uważa się za chrześcijan, ale w życiu codziennym religia odgrywa znaczącą rolę jedynie dla mniejszości. Badania wykazały, że 64 procent mieszkańców Antypodów określa się mianem chrześcijan, wśród których najliczniejszą grupę stanowią katolicy. Jest ich obecnie prawie 5,8 mln, co stanowi ponad 25 procent obywateli Australii, reszta chrześcijan to członkowie różnych wyznań protestanckich i prawosławni.
... 
693
694
695
696
697
698
699
700
701
...