Obradujący w Yorku Synod Generalny wspólnoty anglikańskiej opowiedział się w poniedziałek za święceniami biskupimi dla kobiet, bez ustępstw, które pozwalałyby na wyłączenie przeciwnych temu parafii spod ich zwierzchności.
- Tylko logika nieracjonalności i materializm mogą wyjaśnić poparcie hiszpańskiego parlamentu dla projektu przyznania praw bratu szympansowi – napisał w liście duszpasterskim bp José Ignacio Munilla, ordynariusz diecezji Palencia.
Kościół katolicki w Wenezueli skrytykował działania prezydenta Hugo Cháveza, który chce uniemożliwić startowanie w najbliższych w wyborach samorządowych 400 członkom opozycji.
Ponad 100 tys. zł odszkodowania oraz 2 tys. zł comiesięcznej renty zasądził białostocki sąd apelacyjny, małżeństwu z Łomży od miejscowego szpitala, za odmowę badań prenatalnych. Pacjentka poprosiła o nie, bo pierwsze dziecko urodziła z ciężką wadą genetyczną i uzależniała los kolejnego właśnie od tego badania. Gdy także drugie dziecko urodziło się z tą samą wadą - podała szpital do sądu. - Jak można domagać się odszkodowania za to, że ktoś nie popełnił zabójstwa? – pyta tymczasem teolog moralista ks. prof. Józef Zabielski.
Występująca w obronie rodziny amerykańska organizacja AFP rozpoczęła bojkot McDonalda. Protest ma się zakończyć wtedy, kiedy korporacja McDonald - potentat w produkcji i sprzedaży żywności fast food na świecie - ogłosi swoją neutralność w wojnie kulturowej i zaprzestanie wspierać ruch homoseksualny – donosi portal LifeSiteNews.com.
W sobotę, podczas zorganizowanego przez homoseksualistów w Budapeszcie tzw. marszu godności doszło do starć z przeciwnikami tego typu imprez. Aby opanować sytuację, policja sprowadziła na pomoc jednostki z sąsiednich regionów kraju.
Rządzący Hiszpanią socjaliści kontynuują kurs konfrontacji z Kościołem katolickim. Podczas weekendowego kongresu Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w Madrycie jej delegaci opowiedzieli się za usunięciem symboli religijnych ze wszystkich budynków publicznych.
Sędzia federalny nie pozwolił przedstawicielom organizacji chrześcijańskiej na ustawienie ponad 3,5-metrowego krzyża podczas obchodów Dnia Niepodległości w miejskim parku w Chesapeake w amerykańskim stanie Wirginia. Informując o tym agencja Associated Press przypomniała, że w ubiegłym roku urzędnicy miejscy nakazali działaczom Christian Right Ministries usunięcie tego symbolu religijnego, gdyż uznali go za „zbyt jawnie chrześcijański”. Oficjalnym powodem usunięcia krzyża miały być względy bezpieczeństwa.
Międzynarodowa organizacja Amnesty International (AI) dołączyła do grona innych instytucji pozarządowych wywierających presję na Sąd Najwyższy Meksyku, by ten utrzymał w mocy prawo uchwalone przez parlament w ub. roku, zezwalające na aborcję w pierwszym trymestrze ciąży w stołecznym dystrykcie Meksyku– informuje portal LifeSiteNews.com.
Kilka krajów związkowych Niemiec zamierza zlikwidować istniejącą lukę prawną, wykorzystywaną do bezkarnego dokonywania aktywnej eutanazji, a jednocześnie zakazać czerpania z niej jakichkolwiek zysków. Przeciwko pomocy w dokonaniu samobójstwa kategorycznie opowiedziała się również kanclerz Angela Merkel – informuje „Nasz Dziennik”.
... 
695
696
697
698
699
700
701
702
703
...