Rosyjscy aktywiści homoseksualni pozwali władze miasta Moskwy przed Europejski Trybunał Praw Człowieka za odmowę zorganizowania parady. Działacz homoseksualny Nikołaj Aleksiejew jest przekonany, że wygrają sprawę w Strasburgu.
Ratyfikacja przez Polskę traktatu lizbońskiego to zdaniem ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego kwestia raczej "tygodni" niż "wielu miesięcy". Jak stwierdził, ktoś może próbować zażądać referendum w sprawie ratyfikacji, jednakże wątpi on, "aby było na to przyzwolenie" – informuje „Nasz Dziennik”.
Chyba wszyscy, nawet najbardziej zaślepieni wielbiciele zasady demokratycznej, zdają sobie sprawę z tego, jak zachowuje się typowy, statystycznie prawie każdy, polityk stający w szranki wyborczej „cyfrokracji”. Aby zyskać upragniony mandat czy urząd gotów jest na wszystko...
O czynne zaangażowanie w obronę ludzkiego życia w pierwszych jego fazach zaapelował kardynał Cormac Murphy-O’Connor. Przewodniczący episkopatu Anglii i Walii wystosował list pasterski, w którym wyraża zaniepokojenie projektem ustawy dotyczącej sztucznego zapłodnienia i embriologii – informuje Radio Watykańskie.
Znany brytyjski rysownik opracował Biblię w stylu japońskich komiksów zwanym mangą. – Jezus Chrystus jest Synem Bożym i nie wolno go przedstawiać w taki sposób – stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Michael Akerman z brytyjskiej organizacji katolickiej Pro Ecclesia et Pontifice.
Kapłani z Hongkongu, jednej z najbardziej zapracowanych katolickich diecezji na świecie, dwoją się i troją, by sprostać duszpasterskim potrzebom coraz większej liczby wiernych - donosi miejscowy dziennik "Standard”. Na 250 tys. żyjących tam katolików przypada 300 kapłanów. Rocznie przybywa około 2,5 tysiąca nowych diecezjan. Tymczasem kapłanów jest wciąż tyle samo.
Kubański dyktator oznajmił rodakom, że nie będzie dłużej pełnił funkcji szefa państwa i dowódcy sił zbrojnych. Pisemne posłanie Fidela Castro do rodaków opublikował wczoraj w swoim wydaniu internetowym dziennik „Granma”, organ kubańskiej partii komunistycznej.
Niewielką większością głosów parlament w Luksemburgu opowiedział się za legalizacją „wspomaganej śmierci”, czyli eutanazji. Za przyjęciem ustawy w tej sprawie głosowało 30 posłów, 26 było przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu.
Do izby niższej parlamentu stanowego w Missouri (USA) wpłynął projekt ustawy, która przewiduje m.in. ochronę prawną aptekarzy przed odpowiedzialnością cywilną i karną za odmowę sprzedaży pigułki wczesnoporonnej „dzień po”. W ustawie jest mowa o tym, że nie można domagać się od farmaceuty, aby uczestniczył w jakikolwiek sposób w aborcji. Jednak nowością w przypadku tego typu ustawodawstwa jest sklasyfikowanie pigułki „dzień po” jako środka poronnego – donosi LifeSiteNews.
W stanowej legislaturze w Georgii robi się gorąco w związku z próbami wprowadzenia poprawki do konstytucji stanowej zakazującej aborcji. Ostra walka pomiędzy zwolennikami poprawki a jej przeciwnikami doprowadziła ostatnio do aresztowania jednego z demonstrantów, Roberta Roethlisbergera jr z Clarkston.