Zorganizowanie
opisanych w tym dziale spotkań i kampanii było możliwe wyłącznie dzięki hojności naszych Darczyńców.
U Pięknej Pani w Lourdes
Na początku października przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi udali się do Lourdes, by złożyć w imieniu uczestników akcji „Lourdes – lek dla duszy i ciała” 75 tysięcy kart z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Finał kampanii nie był przypadkowy, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 160. rocznicę objawień w Lourdes. Na miejscu została zapalona pięknie zdobiona rocznicowa świeca, która była polskim darem dla Maryi, natomiast w Grocie Objawień odbyła się Msza Święta, którą kapłan sprawował w intencji wszystkich uczestników akcji. Wcześniej każdy Korespondent został obdarowany poświęconym pamiątkowym medalikiem, wybitym specjalnie z okazji rocznicy objawień, oraz broszurą, która w przystępny sposób opisuje historię tamtych wydarzeń.
Z Maryją w 2019 rok
Do naszych przyjaciół trafiły niedawno przesyłki zawierające łącznie niemal 700 tysięcy egzemplarzy kalendarza „365 dni z Maryją” na rok 2019. Publikacja zawiera trzynaście wspaniałych fotografii przedstawiających polskie krajobrazy, a także zdjęcia i teksty przybliżające postać o. Pio z Pietrelciny. W przyszłym roku przypada bowiem 20. rocznica beatyfikacji dziś już świętego Ojca Pio. Informacje na temat możliwości zaopatrzenia się w kalendarz można uzyskać telefonicznie pod numerem 12 423 44 23.
XV Kongres Konserwatywny
Podczas obrad głos zabierali następujący prelegenci: prof. Mieczysław Ryba, temat wykładu: Kościół katolicki w walce o kształt odrodzonej Rzeczypospolitej, prof. Grzegorz Kucharczyk: Katolicyzm polski czasów niewoli. Wiara i patriotyzm polskich katolików w okresie zaborów, prof. Paweł Skrzydlewski: Misja cywilizacyjna Polski na Wschodzie, red. Piotr Doerre: Przedmurze czy ostatni bastion? Polska wobec antychrześcijańskiej rewolucji, red. Krystian Kratiuk: Katolicy a niepodległość, czyli po co nam Polska?Po co nam niepodległa Polska? – to temat XV Kongresu Konserwatywnego zorganizowanego 13 października przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
W trakcie kongresu Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Instytutu, odczytał laudację na cześć tegorocznego laureata nagrody imienia ks. Piotra Skargi, którym został ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, wybitny teolog i biblista.
Spotkanie zakończył wieczorny koncert muzyki klasycznej.
W INTERNECIE
Ratujmy Asię Bibi!
W związku z seansami nienawiści urządzanymi przez wyznawców Allaha przeciwko pakistańskiej chrześcijance, niesłusznie (jak przyznał ostatnio Sąd Najwyższy Pakistanu) oskarżonej o znieważenie imienia Mahometa i przez 8 lat więzionej, nasz Instytut zainicjował akcję – Azyl dla Asi Bibi! Polega ona na wysyłaniu, za pośrednictwem strony internetowej popierajmy.pl, petycji do Ministra Spraw Zagranicznych RP Jacka Czaputowicza z prośbą o interwencję w tej sprawie i przyznanie Asi Bibi oraz jej rodzinie azylu w Polsce. Do chwili zamknięcia tego numeru petycję wysłało blisko 20 tysięcy osób.
Święty Michał Archanioł
Dużym zainteresowaniem internautów cieszy się trwająca od maja akcja promująca postać świętego Michała Archanioła. Za pośrednictwem stron internetowych Instytutu można zamówić kolorową broszurę wraz z kieszonkową kartą zawierającą egzorcyzm do św. Michała Archanioła (swietymichal.pl) lub e‑book z broszurą oraz zestawem tapet na komputer lub smartfon (ebook.swietymichal.pl). Jak dotąd udział w akcji wzięło łącznie ponad 11 800 osób.
Światło w Twojej intencji
W ciągu minionych dwóch miesięcy znaczną popularnością cieszyła się także strona modlitwa.fatima.pl, umożliwiająca zapalenie wirtualnej świecy (siedmiodniowej, trzydziestodniowej lub wieczystej) w dowolnej intencji, która zostanie objęta modlitwą wznoszoną ku Bogu przez zaprzyjaźnione siostry zakonne oraz innych uczestników akcji. W tym czasie świeca rozbłysła ponad 1800 razy.
W rocznicę odzyskania Niepodległości
Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny rozpoczęła się konferencja pt. 100-lecie ogłoszenia deklaracji niepodległości Królestwa Polskiego przez Radę Regencyjną. Polska idea monarchiczna w latach 1918–2018. W trakcie jej trwania jako prelegenci głos zabrali m.in. wiceprezesi Instytutu Księdza Skargi: Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach, którzy zarysowali zgromadzonym historię ruchu monarchistycznego w Krakowie po 1989 roku. Na drugi dzień, po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz ulicami stolicy i manifestacja na placu Zamkowym. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały redakcje PCh24.pl i magazynu „Polonia Christiana”.Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych 6 października w Warszawie dla uczczenia setnej rocznicy ogłoszenia przez Radę Regencyjną deklaracji niepodległości Królestwa Polskiego.
65. wydanie magazynu „Polonia Christiana”
W listopadowo‑grudniowym wydaniu nie mogło zabraknąć także refleksji nad Polską niepodległością i historią. Ponadto w numerze: islam wstrząsa Niemcami; wartości i wychowanie do niepodległości; nauka płynąca z powstania wielkopolskiego i kilka słów o pięknie liturgii. Polecamy!Najnowszy numer pisma „Polonia Christiana” poświęcony został kryzysowi dotykającemu dziś Kościół. List arcybiskupa Viganò wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi, ujawniając lobby homoseksualne wśród wysoko postawionych hierarchów. Kościół stawia czoło kolejnemu – w swojej historii – zagrożeniu. Przypominamy o słowach Chrystusa: Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat (J 16,33), pamiętając, że Kościół musi przechodzić przez próby. Bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18).
Kluby „Polonia Christiana”:
AKCJE KRUCJATY MŁODYCH
Publiczne Różańce
W październiku oraz na początku listopada Krucjata Młodych zorganizowała szereg publicznych spotkań różańcowych w intencji odnowy moralnej narodu polskiego. Modlono się: w Krakowie, Tarnowie, Toruniu, Wejherowie, Wrocławiu, Lesznie, Nowym Sączu, Warszawie, Gliwicach, Gorzowie, Rzeszowie, Kędzierzynie‑Koźlu, Olkuszu oraz Poznaniu. Po raz pierwszy Różaniec odmówiono w centrum Myślenic, Wieliczki i Wyszkowa. Poza tym we Wrocławiu odbyły się dwa dodatkowe spotkania modlitewne w intencjach: zadośćuczynienia za grzech aborcji oraz za prześladowanych chrześcijan i ich krzywdzicieli.
Nowy numer pisma „Krzyżowiec”
Temat główny drugiego w tym roku numeru pisma Krucjaty Młodych „Krzyżowiec” poświęcony jest cnocie czystości. Rozważaniom na ten temat patronuje Sługa Boży Fernando Saperas, zakonnik Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, zamordowany przez rewolucjonistów podczas hiszpańskiej wojny domowej po tym, jak zmuszany do aktów nierządu odmówił prześladowcom. W numerze czytelnik znajdzie także: rozważania na temat sprzecznego z chrześcijańską tradycją zwyczaju kremacji ludzkich zwłok, głos redakcji w obronie modlitwy publicznej, informacje z działalności organizacji itd. Poza wydaniem papierowym gazeta dostępna jest także w Internecie pod adresem: www.krucjata.org.pl/krzyzowiec.php.
Formacja młodzieży
Blisko dwudziestu młodych tradycjonalistów z całej Polski wzięło udział w zorganizowanym 20 października w Warszawie cyklicznym, comiesięcznym, spotkaniu edukacyjnym, czyli tzw. dniu formacji kontrrewolucyjnej. Młodzież miała okazję wysłuchać prelekcji wygłoszonych przez pochodzącego z Chile członka i analityka TFP José Antonia Uretę. Temat spotkania brzmiał: Modernizm, Sobór Watykański II i samozniszczenie Kościoła.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy