Ponowienie Ślubów Jasnogórskich

lipiec 2016
Ponowienie Ślubów Jasnogórskich

Ponowienie Ślubów Jasnogórskich

Darczyńcy Instytutu i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi znów nie zawiedli. 26 sierpnia 2016 roku, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, u stóp Czarnej Madonny na Jasnej Górze nasza delegacja złożyła ponad sześćdziesiąt sześć tysięcy podpisów pod tekstem ponowienia Ślubów Jasnogórskich. Trzydziestometrowy zwój z podpisami czcicieli Matki Bożej trafił do jasnogórskiego skarbca.

 

Rok 2016 to czas wyjątkowych rocznic i jubileuszy. Obchodziliśmy bowiem 1050-lecie Chrztu Polski (966 r.), 360-lecie Ślubów Lwowskich (1 kwietnia 1656 r. w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie) i 60-lecie Ślubów Jasnogórskich (26 sierpnia 1956 na Jasnej Górze).

 

Z tych okazji Instytut i Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiły w ramach kampanii „Królowa Narodu Polskiego” zachęcić swych Przyjaciół do wspólnego ponowienia Ślubów złożonych Matce Bożej sześćdziesiąt lat wcześniej. Do niemal 320 tysięcy Korespondentów wysłana została piękna broszura, obrazek Matki Bożej Częstochowskiej i treść Ślubów Jasnogórskich. Kampania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem – podpisane potwierdzenie złożenia Ślubów Maryi odesłało 66 814 osób!

 

Odzew społeczny na tę inicjatywę był tak ogromny, że aby godnie złożyć u stóp Matki Bożej podpisy dziesiątek tysięcy Jej czcicieli, przygotowano unikatowy liczący ponad trzydzieści metrów zwój umieszczony w zdobnej, dębowej tubie.

 

Uroczyste podpisanie zwoju przez Zarząd Stowarzyszenia i jego pracowników miało miejsce na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Złożenie niezwykłego wotum odbyło się na Jasnej Górze w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2016 roku, w trakcie Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem, w intencji Przyjaciół i Darczyńców naszych organizacji. W ich imieniu wpis do Księgi Wot na Jasnej Górze złożył prezes Sławomir Olejniczak. Na Mszy Świętej obecni byli także liczni Przyjaciele Instytutu i Stowarzyszenia, którzy przybyli do Częstochowy z całej Polski.

 

Więcej o tej kampanii:

Wyjątkowy zwój z dziesiątkami tysięcy nazwisk trafił do Królowej Polski

 

Ponowienie ślubów ratunkiem w ciężkich czasach