Twoja lilia w Fatimie

październik 2019
Twoja lilia w Fatimie

Twoja lilia w Fatimie

Zakończyła się czwarta edycja akcji „Twoja lilia w Fatimie”. 13 października przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, zawieźli do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie aż 2900 lilii oraz długi, ozdobny zwój z nazwiskami wszystkich uczestników kampanii, którzy potwierdzili odmówienie Aktu Poświecenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Miejsce i czas finału kampanii nie były przypadkowe. To właśnie 13 października 2019 roku przypadała 102. rocznica słynnego Cudu Słońca, podczas którego Maryja potwierdziła prawdziwość Swojego przesłania wobec dziesiątek tysięcy wiernych. Było to równocześnie ostatnie objawienie Fatimskiej Pani wobec trojga pastuszków.

Lilie, które w imieniu wiernych z całej zostały ofiarowane w Fatimie były wspólnym wotum wdzięczności za opiekę Matki Bożej, jak również formą zadośćuczynienia za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa, które w ostatnich miesiącach tak często krzywdziły naszego Zbawiciela i Jego Matkę. Na koniec w intencji wszystkich uczestników akcji, przedstawiciele Stowarzyszenia odmówili modlitwę różańcową.