Mimo iż książka Adolfa Hitlera jest w całych Niemczech zakazana, z całą jej treścią będzie można zapoznać się całkowicie legalnie. „Dzieło” wodza III Rzeszy będzie wydawane w odcinkach, w potężnym nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy i opatrzone komentarzami.
Religijni konserwatyści w USA odmówili poparcia liderowi wyścigu do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej Mittowi Romneyowi. Wezwali do głosowania na byłego senatora z Pensylwanii Ricka Santorum.
Krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN) domaga się zdegradowania generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka jako autorów stanu wojennego.
Spektakl Romea Castellucciego "O twarzy. Wizerunek Syna Boga", zostanie jeszcze w styczniu wystawiony w mediolańskim teatrze Franco Parenti. Grupy oburzonych Włochów wzywają do bojkotu i manifestacji przed budynkiem teatru, na wzór niedawnych protestów z Francji.
Kolejny antychrześcijański akt agresji w Pakistanie. Władze prowincji Pendżab zajęły teren należący do Kościoła katolickiego w mieście Lahaur i zburzyły kaplicę, szkołę i dom opieki. W czasie pacyfikacji doszło do profanacji obrazów, przedmiotów liturgicznych i kilku egzemplarzy Pisma Świętego.
Chińska nadwyżka w handlu od czterech miesięcy gwałtownie topnieje. Albert Edwards, jeden z wiodących analityków londyńskiego „City”, ostrzega przed przewidywaną na 2012 r. kulminacją kryzysu finansowego w Chinach. Kryzys ma bardzo silnie odbić się również na gospodarce światowej.
Doradca prasowy irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, Ali Akbar Dżawanfekr, został skazany na rok pozbawienia wolności za krytykę ajatollaha Alego Chameneiego, religijno-politycznego przywódcy Iranu.
Z badania poglądów obywateli USA wynika, że największą grupą wśród nich są konserwatyści, których jest więcej nawet niż osób przyznających się do poglądów „umiarkowanych”. Dużo mniej jest liberałów.