Amerykański Sąd Najwyższy wydał bardzo ważne orzeczenie w sprawie katechetki luterańskiej, zwolnionej z pracy za głoszenie nauki niezgodnej z zasadami kościoła ewangelicko-luterańskiego. Sędziowie zdecydowali, że nie będzie ingerencji państwa w sprawy wewnętrzne związków wyznaniowych w USA. Domagała się tego prokuratura i rząd.
Przedstawiciele Unii Europejskiej ponownie zagrozili władzom Węgier, że wycofają pomoc finansową dla tego kraju, jeśli z konstytucji nie zostanie usunięty zapis, definiujący małżeństwo jako związek wyłącznie mężczyzny z kobietą.(sic!)
W ciągu ostatniego roku obrońcom życia w Bostonie udało się ocalić 116 nienarodzonych dzieci, które miały zostać zabite w klinikach aborcyjnych – informują działacze lokalnej filii organizacji pro-life, Operation Rescue.
Europejscy biskupi w deklaracji Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE na temat przyszłości europejskiej gospodarki, opowiedzieli się za niemieckim modelem gospodarki. Hierarchowie wyraźnie bronią wolnego rynku.
W Grecji pomimo widma bankructwa Ministerstwo Pracy uznało, że pedofile, ekshibicjoniści, sadomasochiści, piromani i hazardziści mogą się starać o rentę tak jak niepełnosprawni. Przypomnijmy, że na świadczenia dla dewiantów złożą się m.in. polscy podatnicy.
W Quebecu – jednej z największych prowincji kanadyjskich, w której powołano pierwszą w Ameryce Północnej komisję do zwalczania „homofonii” – utworzono instytucję, mającą pomagać pederastom i lesbijkom przezwyciężyć upodobanie do osób tej samej płci. Założycielem organizacji jest dziennikarz Michel Lizotte.
Zarzut rozpowszechniania wypaczonego wizerunku rodziny, a szczególnie kobiety, wysunął wobec mediów rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego biskup Enrico Dal Covolo.
Rok 2012 rodzi się w niepokojach kryzysu ekonomicznego, pośród gróźb destabilizacji politycznej starego kontynentu i rzekomo strasznych a nieprzewidywalnych tego skutków oraz fali dorzynających naszą gospodarkę podwyżek cen i podatków...
W Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji dobiegają końca prace mające pozwolić rządowi przyjąć założenia do projektu jednej z dwu ustaw, które mogą zmienić system finansowania Kościoła w Polsce.