Wyższa izba legislatury stanowej w Nowym Jorku przegłosowała w piątek ustawę legalizującą tzw. małżeństwa osób tej samej płci. Dwa lata temu podobny projekt – przyjęty pierwotnie przez Izbę Reprezentantów – został odrzucony przez Senat. Tym samym zahamowano proces legalizacji tego typu „małżeństw” w innych stanach. Tym razem, jak przewidują obserwatorzy, legalizacja „małżeństw” osób tej samej płci będzie postępować w znacznie szybszym tempie.
W najbliższy czwartek 30 czerwca około godziny 17.30 ma się rozpocząć pierwsze czytanie nowego projektu ustawy chroniącej życie wszystkich bez wyjątku dzieci nienarodzonych. Organizatorzy akcji „Zadzwoń do posła” zachęcają wszystkich zaangażowanych w obronę praw dzieci poczętych do wzięcia udziału w wielkim wiecu poparcia dla nowej ustawy. Początek demonstracji, która odbędzie się przed budynkiem Sejmu jest planowany na godzinę 17:30. 
W ubiegłą sobotę w miasteczku Baguio na Filipinach zorganizowano w jednym z barów pierwszą „uroczystość udzielenia ślubu” siedmiu parom lesbijek. Związki „błogosławili” pasterze wspólnoty ewangelickiej Metropolitan Commuinty Church. Oburzeni tym hierarchowie katoliccy wezwali rząd do natychmiastowej reakcji. Ich zdaniem doszło do bezprecedensowego naruszenia przepisów kodeksu cywilnego.
Holandia potwierdza, że polityka wielokulturowości nie sprawdziła się. Najbardziej liberalne społeczeństwo na świecie rezygnuje z politycznie poprawnej doktryny. 16 czerwca br. minister spraw wewnętrznych Piet Hein Donner przedstawił w parlamencie nowy projekt ustawy integracyjnej.
11 czerwca br. w Rzymie, Wiecznym Mieście, odbyła się kolejna parada homoseksualna – Europride. Luiz Solimeo ze Stowarzyszenia TFP obnaża jej wyraźnie anty-katolicki i bluźnierczy charakter oraz wskazuje na szczególną złośliwość pederastów i lesbijek „dumnych” z bycia homoseksualistami. Ten rodzaj buntu wobec Stwórcy stanowi sedno ich ideologii.
W Tadżykistanie powraca ateizacja – informuje Radio Watykańskie. Parlament tej posowieckiej republiki uchwalił nowe prawo, które w praktyce zakazuje nieletnim wszelkiego kontaktu z religią. 
W sztokholmskiej dzielnicy Sodermalm w jednym z eksperymentalnych przedszkoli realizowany jest program, który eliminuje wszelkie odniesienia do płci. Personel przedszkola "Egalia" musi unikać używania słów takich jak "on" albo "ona". Zamiast tradycyjnych zwrotów, ma stosować określenie „przyjaciele”. Eksperymentowi poddanych zostało 30 przedszkolaków obu płci w wieku od 1 do 6 lat.
Episkopat Polski wsparł obywatelską inicjatywę wprowadzenia całkowitej prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. „Biskupi z uznaniem wspierają obywatelską inicjatywę w sprawie całkowitej ochrony życia ludzkiego popartą podpisami blisko 600 tys. obywateli” – czytamy w komunikacie z zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Licheniu w dniach 24 i 25 czerwca oraz we Włocławku 26 czerwca 2011 r. - Istniejące obecnie prawo wymaga poprawy, ale czy to się stanie, zależy wyłącznie od sumień posłów i senatorów, w których rękach to spoczywa – zauważył przewodniczący Konferencji, abp Józef Michalik. 
W Egipcie nasilają się antychrześcijańskie wystąpienia. W czwartek, 23 czerwca, setka uzbrojonych islamistów napadła na koptyjski kościół w wiosce Bani Ahmed. Napastnicy wtargnęli do świątyni w czasie Mszy św. i ujęli miejscowego kapłana Georgea Thabeta.
Badania na embrionach ludzkich w Francji pozostają prawnie zabronione. „Będą one dopuszczane tylko w wyjątkowo w sytuacjach i w bardzo ograniczonych, pojedynczych przypadkach" – wynika z przyjętej 23 czerwca przez francuski parlament ustawy bioetycznej. Dokument jest kompromisem przyjętym przez Zgromadzenie Narodowe i Senat. 
... 
236
237
238
239
240
241
242
243
244
...