Zwierzchnik niemieckiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, ks. Franz Schmidberger jest przekonany, że możliwe jest satysfakcjonujące rozwiązanie aktualnych problemów i pojednanie lefebrystów ze Stolicą Apostolską. Donosi o tym na portalu VaticanInsider, włoskiego dziennika "La Stampa", Andrea Tornielli.
We wtorek w Szczecinie abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński otworzył proces w sprawie domniemanego cudownego uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sprawa dotyczy kobiety, która zachorowała na raka tarczycy. Dzięki modlitwom za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia została całkowicie wyleczona z choroby.
Benedykt XVI zawierzył wszystkich Kubańczyków opiece Matki Bożej Miłosierdzia z El Cobre. Papież wezwał Kubańczyków, by budowali swe życie na Chrystusie, działali na rzecz sprawiedliwości, aby byli sługami miłosierdzia. - Niech nic i nikt nie odbiera wam wewnętrznej radości, tak charakterystycznej dla kubańskiej duszy - powiedział Benedykt XVI, na co zebrani odpowiedzieli oklaskami, śpiewem i radosnym machaniem chorągiewkami.
"Do celu nie zawsze idzie się prosto" - takie hasło towarzyszyć będzie tegorocznym uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jaka w nocy 30 marca przejdzie z Krakowa (początek godz. 20 Kościół pw. św. Józefa) do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy uczestników trwają do 27 marca.
Przy szpitalu w Goleniowie otwarto dziś Okno Życia. To trzeci taki punkt w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej po Szczecinie i Stargardzie Szczecińskim. Do tej pory odnaleziono w nich dwie dziewczynki, obie w Szczecinie.
- Kościół na Kubie wciąż nie ma wielkich możliwości działania. Brak mu podstawowych środków, szkół, szpitali i innych instytucji. Ale i tak robi wiele i Kubańczycy potrafią to docenić ? uważa abp Angelo Becciu, były nuncjusz apostolski w tym kraju, który towarzyszy Papieżowi w jego podróży.
W poniedziałek po południu ponad sto osób pikietowało przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, domagając się odwołania rozporządzenia, drastycznie redukującego nauczanie historii w liceach. Protestujący wzywali minister edukacji Krystynę Szumilas, by odwiedziła głodujących w obronie nauczania historii - działaczy pierwszej "Solidarności" w Krakowie.
- Tydzień na rzecz Życia to cykl debat skupionych wokół problematyki ochrony życia ludzkiego w polityce Unii Europejskiej - opieka paliatywna, walka z rakiem, wykorzystywanie komórek macierzystych w badaniach i terapii, w końcu zaangażowanie UE w promocję aborcji na świecie - wyjaśnia polski eurodeputowany Konrad Szymański z Prawa i Sprawiedliwości, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. Oprócz debat odbędzie się europejskie spotkanie organizacji pozarządowych, zajmujących się podobną problematyką.
W poniedziałek w Krakowie odbędzie się akcja obywatelska "Odwiedźmy głodujących! Niech czują, że nie są sami". - To będzie nasz gest solidarności z głodującymi w sprawie skandalicznego rugowania historii z polskich szkół! - mówią organizatorzy akcji. - Musimy okazać im wsparcie - apelują.
Już po raz czwarty ulicami Radomia przemaszerowały setki osób, którym nie jest obojętne życie dzieci poczętych. Marsz współorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.