Ojciec Walter Ciszka, jezuita polskiego pochodzenia, człowiek niezwykle prześladowany przez władze sowieckie - osadzony w więzieniu w Łubiance, 23 lata w łagrze na Syberii, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Watykanu - może być już nazywany Sługą Bożym. Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych uznała ważność dochodzenia diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego.
"Państwo polskie nie ma być państwem ateistycznym, ani tym bardziej antyteistycznym, ma bronić praw i swobód obywatelskich wszystkich ludzi niezależnie od tego, czy wierzą w Boga, czy też tej wiary nie podzielają" - napisali w oświadczeniu członkowie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Posłowie i senatorowie przyjęli swoje stanowisko "w sprawie obrony Kościoła katolickiego i symboli religijnych przed atakami ze strony różnego rodzaju władz świeckich w Polsce".
Dziewięćdziesiąt procent chrześcijan opuściło już syryjskie miasto Homs. Miejscowość ta stała się symbolem wojny domowej, jaka rozgrywa się na oczach całego świata. W Homs dobiega końca czystka etniczno-religijna, w której ofiarami muzułmańskich ekstremistów stali się wyznawcy Chrystusa.
O podjęcie w piątek 30 marca modlitwy i postu w intencji ocalenia wolności religijnej i swobody sumienia zaapelowali do katolików i wszystkich ludzi dobrej woli biskupi USA.
Ze statystyk przedstawionych przez komisję ds. nauki i katechezy hiszpańskiego episkopatu wynika, że ponad 70 procent hiszpańskich uczniów bierze udział w lekcjach religii. W porównaniu do ubiegłego roku obserwuje się niewielki spadek frekwencji.
Bp Camillo Ballin, wikariusz apostolski Kuwejtu wyraził zaniepokojenie nowymi restrykcjami wobec Kościoła katolickiego. Hierarcha zwrócił uwagę na parlamentarne żądania jednej z partii islamskich, która domaga się od rządu wprowadzenia w kraju prawa szariatu oraz usunięcia świątyń chrześcijańskich.
21 kwietnia w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam, tradycyjnych wartości i Kościoła. Organizatorzy zapowiadają udział 100 tys. osób.
24 marca ulicami 20 rumuńskich miast przejdą Marsze na rzecz Życia. Po raz pierwszy na taką skalę Rumuni wezmą udział w wydarzeniach związanych z Dniem Świętości Życia, obchodzonego 25 marca w liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Marsze mają przypominać o potrzebie obrony dzieci nienarodzonych i szacunku dla życia. - To wydarzenie ma nam uświadomić, że poprzez aborcję i demograficzną zapaść na naszych oczach od 55 lat odbywa się ludobójstwo narodu rumuńskiego - zauważa Larisa Iftime z rumuńskiej organizacji ProVita, organizatorka marszu, apelując o aktywny udział w obronie i promowaniu życia oraz rodziny.
Feministki nie wpuściły dziś obrońców życia do Sejmu na wysłuchanie obywatelskie w sprawie "świadomego rodzicielstwa" twierdząc, że jest to "spotkanie zamknięte". Przed gmachem Sejmu odbyła się pikieta przeciwko cenzurze i promowaniu zabijania nienarodzonych dzieci.
Dwie osoby zginęły, a 30 zostało rannych w czasie eksplozji, jaka miała miejsce przed franciszkańskim kościołem i szkołą w Aleppo na północy Syrii. Jak podaje Radio Watykańskie, zabitych mogło być dużo więcej, gdyż tuż przed eksplozją przy samochodzie-pułapce znajdowało się 50 dzieci z przykościelnej szkoły.
... 
24
25
26
27
28
29
30
31
32
...