Właścicielka kwiaciarni w Nowym Brunszwiku w stanie New Jersey zbulwersowała homoseksualistów w USA i w Kanadzie, bo odmówiła dostarczenia kwiatów na „ślub” lesbijek.
Krzyż na ścianie szkolnej klasy „to nie indoktrynacja ani naruszenie praw innych, ale wyraz tożsamości kulturowej i religijnej krajów mających tradycje chrześcijańskie, które w walny sposób przyczyniły się do narodzin Unii Europejskiej”. Zwraca na to uwagę na łamach dziennika włoskich przemysłowców „Il Sole-24 Ore” metropolita Chieti-Vasto we Włoszech abp Bruno Forte.
Przed oddaniem swych głosów na partię Zielonych w zaplanowanych na 26 marca wyborach stanowych przestrzegli biskupi Nowej Południowej Walii w Australii. Zieloni uzyskali ostatnio istotny wpływ na życie publiczne.
W Zagrzebiu chrześcijanie wyszli na ulice, by zaprotestować przeciw prześladowaniu z powodu tzw. homofobii. Pretekstem do zorganizowania protestu stała się sprawa nauczycielki religii, Jeleny Mudrovcić, pozwanej do sądu przez organizację lesbijek.
Prawie tysiąc osób, w większości młodych, przybyło 18 marca do kaplicy Uniwersytetu Complutense w Madrycie, aby wziąć udział we Mszy św. wynagradzającej za prowokacje i bluźnierstwa, do jakich doszło tam kilka dni temu. Koncelebrze z udziałem kapelanów uniwersyteckich przewodniczył biskup pomocniczy stołecznej archidiecezji César Franco. Wśród uczestników byli profesorzy oraz studenci tej i wielu innych uczelni Madrytu oraz ich rodziny.
Przywracanie „poszanowania dla integralności aktu małżeńskiego” i „zwalczanie mentalności antykoncepcyjnej”, która „obawia się poczęcia dziecka” są fundamentalne dla Nowej Ewangelizacji, mającej przekształcić kulturę zachodnią – uważa kard. Raymond Burke, prefekt Sygnatury Apostolskiej.
O aborcji, eutanazji, metodzie in vitro, a także o zagrożeniach płynących z promowanej wśród młodzieży permisywnej edukacji seksualnej rozmawiali działacze pro-life zgromadzeni w sobotę, 19 marca, na 31. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Obrońców Życia na Jasną Górę. Uczestnicy pielgrzymki podkreślali, że dziś przyszedł czas na działanie – na odważne opowiedzenie się po stronie życia. – Ludzie wiary modlą się w intencji życia, ale sama modlitwa bez zaangażowania na rzecz życia jest jakby jałowa. Czegoś jej brakuje. Za modlitwą musi iść działanie na rzecz życia – mówił abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski.
- Sam pomysł na akcję zrodził się przed kilkunastu miesiącami wśród grupy katolików świeckich z Krakowa skupionych wokół Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, którzy uznali, że wobec bezpardonowych ataków środowisk laickich na Kościół i jego symbole - przede wszystkim na krzyż (czego przykładem są pomysły np. usunięcia krzyża z przestrzeni publicznej, min. ze szkół) - nie można przechodzić obojętnie i udawać, iż nic niedobrego się nie dzieje - powiedział Grzegorz Pabijan, koordynator akcji "Nie wstydzę się Jezusa" w wywiadzie udzielonym Marii Rachel Cimińskiej z portalu e-sancti.net.
Qamar David, 55-letni katolik, odsiadujący karę dożywotniego więzienia za obrazę Mahometa, został najprawdopodobniej zamordowany – poinformowały kościelne źródła w Pakistanie. Ciało zmarłego znaleziono w celi w ubiegły wtorek.
Dwóch katolickich biskupów z amerykańskiego stanu Dakota Północna wspólnie zaapelowało do wiernych, aby nie wspierali finansowo i nie współpracowali z organizacjami popierającymi aborcję lub eksperymenty na ludzkich embrionach. Wśród instytucji, których dotowanie biskupi stanowczo odradzają są m.in. Amnesty International i UNICEF.