Przy okazji obchodzonego w czwartek 150-lecia zjednoczenia Włoch, tamtejsze media wiele miejsca poświęciły historii tego kraju oraz symbolom narodowym. Wielu Włochów całkiem niespodziewanie odkrywa, że są one związane z katolicyzmem – podaje Radio Watykańskie, zaznaczając, że tak jest między innymi z kolorem narodowym włoskich sportowców.
Krzyż okazał się przeszkodą w wystąpieniu minister edukacji Katarzyny Hall, która odwiedziła Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Został więc zasłonięty na czas jej przemówienia – donosi „Nasz Dziennik”. Jak relacjonuje gazeta, człowiek z otoczenia minister Hall wymusił zasłonięcie krzyża, argumentując, że nie jest to spotkanie modlitewne.
Na opresyjny wobec chrześcijan charakter liberalnej demokracji w Europie wskazał w swojej konferencji, która odbyła się w środę na forum Parlamentu Europejskiego, poseł Konrad Szymański (PiS). Jak zaznaczył eurodeputowany, ochrona sumienia rodziców, dzieci, lekarzy, pracowników socjalnych staje się fikcją w związku z tzw. polityką antydyskryminacyjną i naciskiem na powszechne uznanie prawa do aborcji.
Z punktu widzenia świeckiego, ktoś mógłby powiedzieć, że to co stało się w Japonii, było zwykłą klęską żywiołową, spowodowaną przez prawa fizyki, rządzące naturą. Jakby Bóg nie miał nic wspólnego z ustanowieniem tych praw i kierowaniem nimi. Albo że to, co naprawdę wydarzyło się, nie jest niczym więcej, jak kombinacją przyczyn materialnych, które ze względu na nieubłagane prawa natury, spowodowały trzęsienie ziemi i ogromne tsunami.
Sejm przyjął w głosowaniu apel w sprawie intensyfikacji działań w obronie chrześcijan prześladowanych w różnych częściach świata. Posłowie zwracają się m.in. do prezydenta i premiera o zagwarantowanie swobody wyznania i wolności religijnej.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, w pełnym składzie tzw. Wielkiej Izby, przyjął 18 marca odwołanie się Włoch od wyroku w sprawie obecności krzyża w szkole. Stosunkiem głosów 15 do 2 sędziowie odrzucili pozew Włoszki fińskiego pochodzenia Soile Lautsi Albertin, domagającej się usunięcia krzyża z klasy, do której chodziło jej dwoje dzieci.
Środowiska homoseksualne w Stanach Zjednoczonych szukają sposobów na Kościół katolicki, a w szczególności na jego niezmienne stanowisko w kwestii związków jednopłciowych. Samozwańcze „duszpasterstwo homoseksualistów” wydało broszurę, w której przedstawia własny wykład katolickiego nauczania na temat różnych dewiacji seksualnych, podszywając się przy tym pod autorytet Kościoła –donosi Radio Watykańskie.
Telewizyjna Rada Rodziców (PTC) w USA ostro skrytykowała nowy serial telewizji ABC, drwiący z uczuć chrześcijan. Według tej wpływowej organizacji, stojącej na straży moralności telewizji i amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, powstający serial pt. „Dobre chrześcijańskie suki” nie tylko obraża kobiety, lecz jest przede wszystkim jawnie antychrześcijański. „W sposób rażący atakuje największą religię świata” – napisał szef PTC Tim Winter, w specjalnym oświadczeniu po obejrzeniu pilota serialu.
100 mld dolarów wyłożyła, w ciągu ostatnich 30 lat, Arabia Saudyjska na propagowanie islamu w świecie zachodnim. Beneficjentami saudyjskich szejków są przede wszystkim amerykańskie uniwersytety. To one w pierwszym rzędzie mogą liczyć na megadarowizny z Bliskiego Wschodu – donosi Radio Watykańskie.
Trybunał Konstytucyjny Austrii orzekł, że nie widzi przeszkód, aby w klasach szkolnych oraz w przedszkolach wisiały krzyże. Nie ma też przeszkód, aby dzieci w tych obiektach obchodziły święta religijne. Orzeczenie dotyczy wprawdzie przypadku z Dolnej Austrii, ale stanowi precedens dla całego kraju.