Chociaż aż 92 proc. Francuzek uznało aborcję za „traumatyczne przeżycie”, a 83 proc. stwierdziło, że „aborcja jest fizycznie bolesna”, to jednak zdecydowana większość przyznała także, że legalizacja procederu uśmiercania dzieci pozwoliła kobietom uwolnić się od strachu przed niechcianą ciążą.
Kraje Unii Europejskiej chcą doprowadzić do przyjęcia wspólnej deklaracji Rady ds. Praw Człowieka ONZ, zawierającej określenia: „orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa”, jako kategorie prawne, podlegające szczególnej ochronie.
33 grupy brytyjskich anglikanów rozpoczęły w środę oficjalne przygotowania do przyjęcia wiary katolickiej oraz katolickiego sakramentu bierzmowania. Nastąpi to w Wielki Czwartek lub w czasie Wigilii Paschalnej –informuje Radio Watykańskie. Tymczasem w ubiegłą sobotę katolickie święcenia kapłańskie przyjął czwarty z byłych hierarchów anglikańskich, Edwin Barnes.  
27 marca br. w Brukseli odbędzie się II Marsz dla Życia. Jego organizatorami są studenci zaangażowani w ideę obrony życia człowieka. Młodzi ludzie walczą w ten sposób z mentalnością aborcyjną i eutanazyjną. Zamierzają doprowadzić do dyskusji w parlamencie, która zaowocuje przyjęciem ustawodawstwa, chroniącego życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Alessio Nicholas z Argentyny, który poparł w ub. roku przyjęcie ustawy o tzw. małżeństwach jednopłciowych, został pozbawiony kapłaństwa w wyniku procesu kanonicznego. Międzydiecezjalny sąd w Kordobie (Argentyna) zabronił mu wykonywania posługi kapłańskiej i zmusił do opuszczenia plebanii.
Sąd Najwyższy Indii nie zgodził się na eutanazję pielęgniarki, ofiary brutalnego ataku. Zezwolił jednak na tzw. eutanazję bierną, dopuszczalną po spełnieniu pewnych warunków. Sąd odrzucił petycję feministycznej dziennikarki Pinki Virani, która domagała się eutanazji z tzw. miłosierdzia Aruny Shanbaug, będącej w stanie wegetatywnym od 38 lat.
Niemieccy socjaldemokracji z Saksonii zażądali zdjęcia ze ściany krzyża, wiszącego w jednym z pomieszczeń siedziby landtagu (parlamentu krajowego) w Dreźnie. SPD utrzymuje, że narusza on neutralność instytucji państwowych. Przeciwni temu są saksońscy chadecy – donosi Radio Watykańskie.
Nowy minister spraw wewnętrznych, który objął stanowisko w ub. tygodniu zdenerwował muzułmanów i wywołał konsternację wśród elit politycznych. Hans-Peter Friedrich powiedział ostatnio dziennikarzom, że islam w Niemczech nie ma historycznych korzeni i że imigranci powinni przyjąć kulturę kraju, do którego przybywają.
Prezes Liberty Counsel Action, Matt Barber przestrzega Amerykanów, że najdalej za kilka lat w Stanach Zjednoczonych będzie taka sama dyskryminacja chrześcijan, jaka obecnie jest w Wielkiej Brytanii. Nie ustają komentarze na temat wyroku królewskiego sądu w Londynie odnośnie dyskryminacji przez lokalne władze pary chrześcijańskiej, która nie chciała się wyrzec własnych poglądów na temat homoseksualizmu, zgodnych z wyznawaną wiarą.
Amerykański Senat odrzucił projekt ustawy budżetowej, przygotowanej przez kongresmenów z Partii Republikańskiej, która wprowadzała zakaz finansowania organizacji aborcyjnych. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 56 senatorów. Za jego przyjęciem było 44 senatorów.
... 
291
292
293
294
295
296
297
298
299
...