Amerykańscy biskupi nakazują kapłanom zwrócić szczególną uwagę na nauczanie na temat antykoncepcji, sterylizacji i sztucznego zapłodnienia in vitro. Kwestie te nie są właściwie rozumiane przez katolików, a nawet przez niektórych księży. Dlatego hierarchowie polecają „dobre publikacje” na ten temat.
Usunięcia krzyży i kapliczek z miejsc publicznych w chrześcijańskiej dzielnicy Bombaju chcą jego władze miejskie. Rozbiórka ma się dokonać pod pretekstem realizacji nowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Projekt władz wzbudził natychmiast protesty chrześcijan – informuje Radio Watykańskie.
Burmistrz kanadyjskiego miasta Saguenay w prowincji Quebec został uznany za winnego naruszenia wolności religijnej i skazany na grzywnę w wysokości 30 tys. dolarów. Oskarżenie dotyczyło krótkiej modlitwy odczytywanej na początku posiedzenia rady miejskiej. Sąd nakazał ponadto usunięcie krzyży i figury Najświętszego Serca Pana Jezusa z pomieszczeń rady.
W Kolumbii trwa kampania na rzecz wprowadzenia do konstytucji zapisu gwarantującego ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. – Naszym obowiązkiem jako chrześcijan jest obrona ludzkiego życia – powiedział bp Juan Vicente Córdoba, sekretarz generalny episkopatu Kolumbii.
Egzystencja chrześcijanina w świecie doczesnym naznaczona jest pewnego rodzaju dualizmem: żyje on wprawdzie zawsze w jakiejś ojczyźnie ziemskiej, wypełniając sumiennie wszystkie obowiązki obywatelskie, ale jak pielgrzym zdążający do wiecznej i niezniszczalnej ojczyzny w Niebie, do Królestwa Bożego, którego przedsionkiem i przewodnikiem na ziemi jest pielgrzymujący i walczący Kościół. Nie ma zaś innej drogi do zharmonizowania owych dwóch ojczyzn i pogodzenia celu patriotycznego z chrześcijańską wizją eschatologiczną, jak przesycenie ojczyzny ziemskiej pierwiastkami duchowości, darami nadprzyrodzoności. Jedynie taka ojczyzna będzie "państwem szczęśliwym" - pisze prof. Jacek Bartyzel na łamach "Naszego Dziennika".
– Benedykt XVI cierpi nie tylko z powodu ataków ze strony wrogów prawdy, ale także z powodu opuszczenia przez duchownych – powiedział nuncjusz apostolski w Argentynie, abp Adriano Bernardini. W homilii wygłoszonej 22 lutego podczas otwarcia zgromadzenia Papieskich Dzieł Misyjnych w Buenos Aires, a opublikowanej 4 marca na stronie internetowej infocatolica.com, papieski dyplomata zastanawiał się, dlaczego podnoszą się głosy przeciwko Kościołowi katolickiemu, a zwłaszcza papieżowi.
„Patrz, tam gdzie Sarmacja jest żyzna, tam to była twoja ojczyzna/gdzie przodkowie twoi śmiali z Rzymianami się ścierali…” – śpiewa od lat Jacek Kowalski. O dziedzictwie I Rzeczpospolitej, jej potędze, chwale, tradycji, niewykorzystanych szansach i czarnej legendzie traktuje główny temat najnowszego numeru „Polonia Christiana”. Obok dobrze znanego, również z łamów krakowskiego dwumiesięcznika, wspomnianego piewcy Sarmacji, piszą o niej zajmująco między innymi prof. Ryszard Legutko, Grzegorz Braun i prof. Grzegorz Kucharczyk.
Przedstawicielka największego amerykańskiego związku zawodowego nauczycieli, podczas panelu w Organizacji Narodów Zjednoczonych domagała się, by w szkołach nauczano powszechnie edukacji seksualnej, obejmującej szczegółowe opisy praktyk homoseksualnych. Jej zdaniem jest to sposób na walkę z „hetero-seksizmem”.
Rzecznik Generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wydał opinię dla Trybunału w sprawie dot. dyskryminacji związków partnerskich tej samej płci. Rzecznik stwierdził, że pary homoseksualne we wszystkich krajach Unii – niezależnie od tego, co stanowi krajowa konstytucja – muszą mieć zapewniony taki sam dostęp do świadczeń pracowniczych, co heteroseksualne małżeństwa.
Pan red. Igor Janke raczył poinformować o oficjalnej odpowiedzi Ministerstwa Kultury jaką otrzymał na swój apel. Okazuje się, że jego interwencja przyniosła pożądany przez niego skutek; kilka kolejnych czasopism otrzyma dotacje o łącznej wartości 500 tys. złotych. [...] „Gość Niedzielny”, najlepiej sprzedający się tygodnik w Polsce – bez państwowych dotacji i reklam wielkich koncernów. „Polonia Christiana” – pismo na najwyższym poziomie edytorskim i merytorycznym – bez państwowych dotacji. „Gazeta Polska” – tygodnik bez żadnego wsparcia instytucjonalnego w ciągu roku zwiększył sprzedaż o ponad 100 proc. Wszystkie wymienione wyżej tytuły nie patrzą gdzie by się tu nachapać publicznych pieniędzy, ale walczą skutecznie o czytelnika i to mimo właśnie nierównych szans, o które tak naprawdę troszczy się dziennikarz – pisze Paweł Toboła-Pertkiewicz na stronie pafere.org.
... 
294
295
296
297
298
299
300
301
302
...