Choć w „Marszu dla Życia”, który przeszedł tydzień temu ulicami Waszyngtonu, wśród obrońców życia znaleźli się przedstawiciele niemal wszystkich wyznań chrześcijańskich oraz reprezentanci różnych religii, to – jak spekuluje gazeta „Washington Times” – w liczącym ponad 100 tys. uczestników pochodzie najmniej mogło być wiernych Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Dziennik przypomina, że w 170 szpitalach na całym świecie, należących do tej denominacji, można dokonywać aborcji na żądanie.
Jedynie 15 proc. mieszkańców Chin uważa się za ateistów – wynika z najnowszych badań. Faktyczny stan religijności Chińczyków jest jednak bardzo trudny do ustalenia zauważa Radio Watykańskie. Rozgłośnia zaznacza, że statystyki oficjalne diametralnie różnią się od rzeczywistości. Komunistyczne władze wciąż utrzymują, że na 1300 mln mieszkańców jedynie 100 mln to osoby wierzące.
Grupa włoskich katolików skierowała do Benedykta XVI usilną prośbę, by nie jechał do Asyżu w październiku. List ten wywołał poważną dyskusję we Włoszech. Obok wyrazów uznania ze strony również osób o znacznym autorytecie nie brakowało, jak było do przewidzenia, krytyk i obaw – pisze na łamach "Rzeczpospolitej" prof. Roberto de Mattei włoski intelektualista katolicki, redaktor naczelny pisma „Radici Cristiane”.
Brak wzmianki o prześladowanych chrześcijanach w ostatecznej wersji dokumentu skłonił Włochy do wycofania projektu rezolucji potępiającej ataki na wyznawców Chrystusa. Podczas wczorajszego spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej nie udało się osiągnąć porozumienia w tej sprawie. W lutym ma się nią zająć Komitet Polityki i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej.
Około 4 miliardy dolarów otrzymała od 1987 roku z amerykańskiego budżetu federalnego organizacja „Planned Parenthood”, która zajmuje się mordowaniem dzieci nienarodzonych. W 2008 roku „PP” otrzymała 350 milionów dolarów z pieniędzy podatników. Dzięki tym pieniądzom zabito w tamtym roku ponad 324 tysiące dzieci – informuje portal Fronda.pl.
Lewicowy prezydent Boliwii Evo Morlaes, który w 2009 r. został ponownie wybrany na najważniejszy urząd w państwie, uzyskując 64 proc. poparcia – głównie ludności autochtonicznej – traci obecnie na popularności. Jego politykę popiera zaledwie 36 proc. obywateli. Mieszkańcy Boliwii nie mogą pojąć tego, że kraj, który posiada tak ogromne obszary rolne, nie jest w stanie się wyżywić.
Margaret Forrester, chrześcijańska psychiatra, zagrożona wyrzuceniem z pracy, została przywrócona na stanowisko. Kobieta prywatnie podzieliła się ze swoimi kolegami uwagami na temat skutków aborcji dla zdrowia psychicznego kobiet. Wręczyła im także ulotkę nt. skutków syndromu post-aborcyjnego.
Film „David chce odlecieć” to dokument o działalności popularnego zwłaszcza w latach 70. ruchu Medytacja Transcendentalna - pisze Edward Kabiesz na łamach "Gościa Niedzielnego".
Jest to książka z tezami, które mają charakter napaści na pozytywny wizerunek zachowań z przeszłości, jaki mają Polacy - mówi prof. Jan Żaryn w rozmowie z KAI o „Złotych żniwach” Jana Tomasza Grossa. „Autor pragnie przekazać światu insynuację, że jesteśmy narodem, który dlatego, że jest katolicki, to tym bardziej był skłonny do mordowania, rabowania i donoszenia na Żydów” – dodaje. Wyjaśnia ponadto, iż „nie ma cienia wątpliwości, że najsilniejszą motywacją do ratowania Żydów był katolicyzm”.
Także japońscy anglikanie przechodzą na katolicyzm. Emerytowany hierarcha anglikański Raphael Kajiwara postanowił skorzystać, wraz z wiernymi prokatolickiego nurtu w japońskim anglikanizmie, z możliwości, jakie Benedykt XVI otworzył konstytucją apostolską Anglicanorum coetibus.