Na marginesie materiału na temat sobotniej audiencji Benedykta XVI dla pracowników Roty Rzymskiej, dziennik „Avvenire” opublikował niektóre dane dotyczące wydawanych przez ten trybunał orzeczeń w sprawie nieważności małżeństwa. Pochodzą one z rocznika statystycznego Kościoła za rok 2008, według którego orzeczenie „pro nullitate” (za nieważnością małżeństwa) wydano w 38 232 sprawach.
Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Syberce. Duszpasterze odkryli zniszczenia w niedzielę, 23 stycznia. Aktualnie trwa naprawa zniszczeń. Szyby zostały również wybite w kościele św. Jana Chrzciciela w Będzinie.
Brazylijski neurobiolog, powołany niedawno do Papieskiej Akademii Nauk, przyznał w wywiadzie dla pisma „Vi o Mundo”, że popiera legalizację aborcji oraz związków partnerskich osób tej samej płci.
Dobre relacje z Rosją nie są celem samym w sobie. Wbrew temu, co można by wyczytać z niektórych wypowiedzi opozycji, również pogarszanie relacji z Moskwą nie jest najwyższą wartością w polityce zagranicznej. Dobre relacje są narzędziem do załatwiania interesów. I właśnie po interesach widać, jakie naprawdę są relacje - stwierdza Michał Szułdrzyński na blog.rp.pl.
Prymas Galii kard. Philippe Barbarin ostrzegł przed legalizacją eutanazji we Francji. „Grozi nam niebezpieczeństwo, że zostaną wykluczeni najsłabsi“ – napisał kard. Barbarin w artykule opublikowanym wczoraj na łamach „Le Figaro”. Również inni francuscy biskupi opowiadają się przeciwko planom prawnego usankcjonowania eutanazji.
Francuski Senat rozpatrywał po raz pierwszy, na wczorajszej sesji plenarnej, problem śmierci na życzenie. Tydzień wcześniej Komisja Spraw Społecznych przyjęła projekt ustawy legalizującej eutanazję złożony wspólnie przez senatorów rządzącej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), Partii Socjalistycznej i Partii Komunistycznej (PC). Wczoraj, ta sama komisja, uniemożliwiła w ostatniej chwili zalegalizowanie śmierci na życzenie.
W związku z planami wydania przez „Znak” kolejnej antypolskiej książki Jana Tomasza Grossa pt. „Złote żniwa”, księgarnia internetowa Multibook.pl zrezygnowała ze sprzedaży książek tego wydawnictwa. O włączeniu się do bojkotu wydawnictwa poinformował właściciel księgarni Paweł Toboła-Pertkiewicz.
Niedawno na łamach czasopisma „The National Catholic Register” ukazał się artykuł o byłej modelce Leah Darrow, która zrezygnowała ze swej profesji, by nie stracić tego co najważniejsze w życiu. Darrow pochodzi z głęboko katolickiej rodziny z południa USA. Wygrała konkurs „America’s Next Top Model”. Jej zmagania wraz z innymi dziewczętami można było oglądać w telewizji. Po konkursie realizowała się, pracując jako modelka w Nowym Jorku.
W związku z zapowiedzą zwołania w październiku br. międzyreligijnego spotkania w Asyżu, w 25 lat po „Asyżu 1986”, 11 stycznia br. grupa włoskich katolików (wśród nich prof. Roberto de Mattei), napisała list otwarty do Benedykta XVI. „Z przestrachem wracamy więc myślą do wydarzeń sprzed 25 lat, przypominając sobie widok zabitych kur leżących na ołtarzu św. Klary - zgodnie z plemiennym rytuałem, i figurę Buddy umieszczoną nad ołtarzem w kościele św. Piotra, nad relikwiami biskupa Wiktoryna, męczennika, który w IV w. oddał życie za wiarę.(…) To właśnie ów «duch Asyżu», który później długo był ubarwiany w mediach i sferach Kościoła skorych do relatywizmu, wprowadził zamęt. Wydał nam się obcy Ewangelii i Kościołowi Chrystusowemu, który nigdy, przez dwa tysiące lat, taką drogą nie szedł. Pragnęliśmy zatem przywołać ironiczne uwagi pewnego francuskiego dziennikarza: «W obecności tak wielu religii łatwiej uwierzyć, że albo wszystkie one są wartościowe, albo że wszystkie są bez znaczenia».(…)” - napisali sygnatariusze listu.
Podczas ostatniej wizyty prezydenta Chin w Stanach Zjednoczonych, chiński przywódca Hu Jintao zaprzeczył, jakoby w jego kraju przeprowadzano przymusową aborcję u kobiet, które zdecydowały się na więcej niż jedno dziecko
... 
313
314
315
316
317
318
319
320
321
...