W Korei Południowej, po listopadowym ostrzale artyleryjskim, jakiego dopuściła się armia komunistycznej Korei Północnej, odnotowuje się niezwykły wzrost patriotyzmu wśród młodych ludzi. Jak podają przedstawiciele służb wojskowych w Korei Południowej, w grudniu zgłosiło się ponad 3500 młodych ludzi, pragnących służyć w elitarnym korpusie
Szef niemieckiego MSW otwiera furtkę do prawnego zrównania islamu z religią chrześcijańską i judaizmem – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. W artykule opublikowanym na łamach berlińskiego dziennika „Der Tagesspiegel” Thomas de Maiziere udowadnia wprawdzie, że nie może być mowy o natychmiastowym zrównaniu islamu z religiami chrześcijańskimi oraz judaizmem, ale nie wyklucza, że jest to jedynie kwestia czasu.
– Jutrzejsza Nikaragua będzie taka, jakie dziś są jej rodziny – stwierdził nuncjusz apostolski w tym kraju. Abp Henryk Nowacki podkreślił, że rodzina jest w centrum walki między dobrem a złem, życiem a śmiercią, miłością a nienawiścią – informuje Radio Watykańskie. Przyszłość społeczeństwa zależy od zdrowej rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety.
Budynek katolickiego kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Kaliningradzie został definitywnie przekazany w ręce rosyjskiego prawosławia – donosi Radio Watykańskie. Proboszcz tamtejszej parafii, ks. Aleksander Krewski wyraził żal z powodu dwudziestoletnich, nieudanych starań o odzyskanie kościoła.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Federalna Komisja Łączności przyjęła nowe zasady neutralności Internetu. Jak napisała gazeta „The Wall Street Journal”, jest to sukces organizacji liberalnych. Stracić mogą jednak zwykli użytkownicy Internetu, gdyż pod pretekstem przepisów o tzw. użyteczności publicznej i legalności zostanie znacznie ograniczona wolność wypowiedzi. Mogą także wzrosnąć koszty korzystania z sieci.
– Europa, która wstydzi się swoich korzeni, łatwo skazuje się na zagubienie – mówił abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu polski podczas Pasterki odprawianej w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Hierarcha odniósł się także do głośnego listu o. Wiśniewskiego oraz kontrowersji wokół in vitro. Podkreślił, że chrześcijanin nie może mieć innego zdania niż Chrystus.
O poszanowanie godności życia małżeńskiego i rodzinnego, o wierność małżeńską, a także o politykę prorodzinną państwa – zaapelował wczoraj abp Stanisław Nowak. W Niedzielę Świętej Rodziny metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.
Aleksander Stralcov-Karwacki Do napisania tego artykułu zmotywowały mnie ostatnie teksty pana Jana Engelgarda „Drugiego Majdanu nie było i nie będzie” na stronie konserwatyzm.pl oraz pana profesora Jacka Bartyzela „Anakonda dusi Białoruś” na stronie piotrskarga.pl. Nie jestem zwolennikiem demokracji, tym niemniej uważam, że w dowolnym ustroju państwowym obowiązuje nas weryfikacja własnych zapatrywań przez prawdę obiektywną. Przy zdefiniowaniu tej prawdy oczywiście nie możemy wyjść poza naszą naturalną ułomność, tym niemniej czuję się zobowiązany podjąć głoś w dyskusji, która bezpośrednio dotyczy tego utworu państwowego, obywatelem którego jestem.
W 2009 w Hiszpanii dokonano 111482 aborcji – o 4330, czyli o 3,7 proc., mniej niż rok wcześniej. Tylko nieco ponad 2 proc. tej liczby przypada na szpitale i inne placówki publiczne. Te i wiele innych danych przynosi najnowsze sprawozdanie Ministerstwa Zdrowia, przedstawione niedawno przez szefową tego resortu Leirę Pajín z Partii Socjalistycznej.
Niemieccy biskupi, podczas kazań świątecznych, zaprotestowali przeciwko planom zalegalizowania badań preimplantacyjnych. Przygotowywana ustawa zezwoli na zabijanie dzieci poczętych metodą in vitro jeśli badania te wykażą wady genetyczne. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec ks. abp Robert Zollitsch wypowiedział się przeciwko uzurpowaniu sobie przez człowieka prawa do decydowaniu o czyimś życiu lub śmierci – informuje „Nasz Dziennik”.
... 
327
328
329
330
331
332
333
334
335
...