Właśnie mija 30 lat od ustanowienia w Chinach tzw. polityki jednego dziecka, która zabrania chińskim rodzinom posiadania więcej niż jednego potomka. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w rejonach wiejskich, gdy rodzi się dziewczynka, władze zezwalają na urodzenie jeszcze jednego dziecka.
Brak wiary i odwagi wśród chrześcijan to główne przeszkody w budowaniu „kultury chrześcijańskiej” w obecnych czasach – zauważa metropolita Denver, abp Charles Chaput. Podczas niedzielnego wystąpienia na dorocznym konwencie katolickiej organizacji akademickiej Fellowship of Catholic Scholars w Baltimore amerykański hierarcha stwierdził, że niewiara – bez względu na to czy zamierzona i ideologiczna, czy też wynikająca z lenistwa i pragmatyki – „stała się państwową religią współczesnego świata”.
Boliwijski Kościół zdecydowanie odrzuca, zaprezentowany w Zgromadzeniu Narodowym, projekt ustawy o prawach seksualnych i reprodukcyjnych – oświadczył bp Krzysztof Białasik. Ordynariusz diecezji Oruro przedstawił, 23 września podczas konferencji prasowej w La Paz, stanowisko episkopatu wobec tego poważnego zamachu na naturę ludzkiej miłości.
Powywracane krzyże, nazistowskie graffiti na przedmiotach religijnych, zdewastowane groby, kaplice i kościoły, zniszczone obrazy święte. We Francji co 48 godzin dochodzi do profanacji obiektu katolickiego – donosi portal Fronda.pl. Statystyki opublikowane przez żandarmerię wykazują wzrost liczby przestępstw przeciwko miejscom kultu.
W stanie Missouri przyjęto prawo, zgodnie z którym ośrodki aborcyjne będę musiały informować kobiety pragnące uśmiercić dzieci poczęte, że „aborcja zakończy życie odrębnego, żywego człowieka”.
Jeszcze przed końcem bieżącego roku może powstać w Wielkiej Brytanii ordynariat personalny dla wiernych, którzy pragną skorzystać z dobrodziejstw konstytucji apostolskiej „Anglicanorum coetibus” – informuje na swych stronach internetowych „The Catholic Herald”. Pismo powołuje się na rezultaty spotkania tradycyjnie nastawionego duchowieństwa anglikańskiego z południowej Anglii, które odbyło się w piątek w Westminsterze.
Duszpasterz amerykańskich sił zbrojnych, abp Timothy Broglio podkreślił ostatnio, że organizacje katolickie, które walczą o równe prawa dla wszystkich, w tym o zniesienie zakazu służby wojskowej dla pederastów i lesbijek, nie mogą nazywać się katolickimi, bo nimi nie są. Jego zdaniem, hierarchia Kościoła katolickiego w żadnym wypadku nie może uznać takiej organizacji.
Znany francuski filozof Bernard-Henri Lévy przyznał, że katolicyzm jest najbardziej atakowaną religią w Europie. W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „ABC” naukowiec, uważany za intelektualnego przywódcę tzw. nowej lewicy, wyraził też ubolewanie z powodu niesprawiedliwego oceniania Benedykta XVI.
Z chwilą kiedy w lesie pod Smoleńskiem roztrzaskał się samolot, wiozący na swym pokładzie urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, generalicję Wojska Polskiego i szefów kluczowych instytucji państwowych, zamknął się pewien okres w historii Polski – okres beztroskiego oczekiwania na „koniec historii”, jakiego perspektywę roztaczali przed nami demoliberalni ideolodzy. Znów znaleźliśmy się między Niemcami a Rosją, a przynajmniej znowu to sobie uświadomiliśmy.
ONZ przyjęła ostatnio dokument, w którym znacznie skorygowano statystyki dotyczące śmiertelności matek na świecie. Wcześniej szacowano, że rocznie w wyniku braku lub niewłaściwej opieki położniczej, umiera przy porodzie lub w następstwie powikłań po nim ponad pół miliona kobiet na świecie. Według najnowszych danych, liczba ta może być znacznie niższa. Niezależne badania wskazują na około 350 tys. zgonów kobiet.