Kolejny proaborcyjny sędzia Sądu Najwyższego może wyrządzić nieoszacowane szkody dla ruchu pro-life – uważa szefowa organizacji Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL) Charmaine Yoest, komentując decyzję prezydenta Baracka Obamy o mianowaniu na dożywotnie stanowisko sędziego Eleny Kagan. Ma ona zastąpić sędziego Johna Paula Stevensa, który sam zdecydował o odejściu na emeryturę.
Ojciec Święty Benedykt XVI na pokładzie samolotu udającego się do Portugalii powiedział znajdującym się tam dziennikarzom, że objawienia fatimskie mówią także o tym, iż ataki na papieża i Kościół będą pochodzić od grzechów wewnątrz Kościoła. Jego zdaniem te wewnętrzne ataki są widoczne w „naprawdę przerażający sposób” w postaci nadużyć seksualnych. Papież wezwał do pokuty i oczyszczenia.
Minister przemysłu Tony Clement zapowiedział, że konserwatywny rząd federalny nie zamierza wesprzeć tegorocznego festiwalu homoseksualnego w Toronto. Dosłownie wyraził się, że „rząd nie da ani centa”.
Studenci kilku krakowskich uczelni powołali Międzyuczelniany Komitet Protestacyjny „NIE dla dewiacji”. Jest to odpowiedź na planowany kolejny marsz środowisk homoseksualistów, który ma się odbyć 15 maja. Studenci zachęcają „wszystkich, dla których poszanowanie praw Bożych i troska o moralność publiczną nie jest rzeczą obojętną” do wzięcia udziału w akcji protestacyjnej.
W 1917 roku w portugalskiej Fatimie miały miejsce najważniejsze i najbardziej zachwycające wydarzenia XX wieku – jak pięknie ujął to prof. Plinio Correa de Oliveira. Trójce dzieci - Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie - objawiła się Matka Boża, by w obliczu moralnego kryzysu, za ich pośrednictwem wezwać cały świat do pokuty, nawrócenia i zadośćuczynienia Bogu za wszystkie grzechy prywatne i publiczne.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi po raz kolejny protestuje wobec planowanej na sobotę 15 maja, prowokacji środowisk homoseksualnych. W tym dniu ma się odbyć w Krakowie tzw. Marsz Równości. W związku z tym, SKCh wystosowało pismo do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w którym wyraża nadzieję, że w tym roku prezydent nie stanie po stronie aktywistów homoseksualnych, którzy niszczą wizerunek Krakowa i nie dopuści do prowokacji ze strony tych, którzy z homoseksualizmu czynią narzędzie walki ideologicznej.
Poprzez swoją rowerową pielgrzymkę 54-letni Anglik Les Whittaker, od 18 lat katolik, ojciec trojga dzieci, emerytowany menedżer w organizacji wspierającej budownictwo mieszkaniowe, chce upamiętnić postać św. Maksymiliana Kolbego, który oddał życie za skazanego współwięźnia. I zwrócić uwagę na 7 mln aborcji dokonanych w Wielkiej Brytanii od jej legalizacji w 1967 r.
Argentyńska Izba Deputowanych zaaprobowała w ubiegłym tygodniu ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne. Za jej przyjęciem głosowało 129 deputowanych, a przeciwnych jej było 109. Aby weszła w życie konieczne jest jej zatwierdzenie przez wyższą Izbę parlamentu – Senat.
Benedykt XVI rozpoczął pielgrzymkę do Portugalii. – Przybywam jako pielgrzym Matki Bożej Fatimskiej” – powiedział papież podczas ceremonii powitania na międzynarodowym lotnisku w Lizbonie. W dniach 11-14 maja Ojciec Święty odwiedzi Lizbonę, Fatimę i Porto. Hasłem pielgrzymki ą słowa: „Razem podążamy ku nadziei”.
Dziesięć lat po ujawnieniu przez Watykan tzw. Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej wciąż istnieje grupa sceptyków, którzy kwestionują oficjalne wyjaśnienia. Ponad 100 z nich zgromadziło się na konferencji w hotelu położonym blisko Watykanu, by przedyskutować następujące zagadnienia: „Fatima a globalny kryzys ekonomiczny”, „Obecna potrzeba poświęcenia Rosji”, „Czy istnieje brakujący tekst Trzeciej Tajemnicy?”.