Brazylijski Kościół jest poważnie zaniepokojony zgodą sądu w Bagé w stanie Rio Grande do Sul na adopcję dziecka przez parę homoseksualną. Środowiska prawnicze w Brazylii obawiają się, że decyzja ta może mieć charakter precedensowy i wpłynąć w przyszłości na orzecznictwo w podobnych sprawach.
– Jam jest Królowa Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do mnie za Nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a ja ci zawsze będę, jakom jest teraz miłościwą – usłyszał Juliusz Mancinelli 8 maja 1610 roku w katedrze krakowskiej. Podczas uroczystej Mszy św. przy grobie św. Stanisława, włoski jezuita wpadł w ekstazę, podczas której ujrzał Maryję w królewskim, olśniewającym majestacie, jakiego jeszcze nigdy nie oglądał.
Popieranie aborcji, zapłodnienia in vitro czy eutanazji jest grzechem ciężkim, który pozbawia człowieka łaski uświęcającej i uniemożliwia przystępowanie do Komunii Świętej – przypomina „Nasz Dziennik”. Gazeta zauważa, że w czasie żałobnych Mszy św. odprawianych po katastrofie prezydenckiego samolotu można było dostrzec polityków, którzy przystępowali do Komunii Świętej, choć wcześniej deklarowali swe poparcie dla zapłodnienia in vitro – metody odrzuconej przez Kościół katolicki, która wiąże się ze śmiercią wielu poczętych dzieci.
Piloci mający wiele godzin nalotów na Tu-154 postanowili zabrać głos po tym, jak premier Donald Tusk publicznie wykluczył możliwość awarii remontowanej w rosyjskiej Samarze sowieckiej konstrukcji. Jak twierdzą, przebieg zdarzeń na lotnisku w Smoleńsku wskazuje na poważne uszkodzenie maszyny – pisze Marcin Austyn w „Naszym Dzienniku”.
Republikanin Joe Pitts z Pensylwanii wniósł projekt rozwiązań prawnych, zakładający wykorzystanie tzw. poprawki Hyde’a do nowelizacji niedawno przyjętej ustawy zdrowotnej. Ma on uchronić pacjentów przed ponoszeniem przez nich zbyt dużych kosztów leczenia i ma zapobiegać wykorzystaniu ich pieniędzy na darmowe „zabiegi” aborcji. Dodatkowo projekt przewiduje ochronę sumienia pracowników opieki zdrowotnej i wprowadzenie zabezpieczeń dla prywatnych firm ubezpieczeniowych przed zmuszaniem ich do finansowania zabiegów uśmiercania dzieci poczętych.
Wystarczyło samo podejrzenie o budowę kaplicy w chrześcijańskim ośrodku oświatowym w indonezyjskim mieście Bogor, by tysiąc muzułmańskich aktywistów wyszło na ulice. Wtargnęli oni do centrum i podłożyli w nim ogień – donosi Radio Watykańskie.
Bp Lawrence Brandt z amerykańskiej diecezji Greensburg w stanie Pensylwania zrywa związki z Amerykańską Katolicką Kampanią na rzecz Ludzkiego Rozwoju (CCHD), gdyż organizacja ta firmuje działania niezgodne z nauką Kościoła. Od pewnego czasu obwinia się ją o lokowanie funduszy w organizacjach związanych z promocją związków homoseksualnych, aborcji czy też światopoglądu marksistowskiego.
Sąd Najwyższy USA podjął długo oczekiwaną decyzję o pozostawieniu na pustyni Mojave - na terenie państwowego rezerwatu przyrody w Kalifornii - liczącego trzy metry wysokości drewnianego krzyża, upamiętniającego żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Jego usunięcia od końca lat 90. domaga się liberalna Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (ACLU), która uważa, że żadne symbole religijne nie mogą znajdować się na terenach należących do rządu.
W obliczu przyjętej niedawno przez Kongres USA ustawy o reformie zdrowotnej, dziesiątki stanów próbuje wprowadzić do swojego ustawodawstwa poprawki, mające ograniczyć stosowanie aborcji. Najbardziej znaczące zmiany wprowadzono w stanie Nebraska.
Łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy protestuje przeciwko zaproszeniu przez Uniwersytet Łódzki australijskiego filozofa Petera Singera. "Ktoś, kto prezentuje poglądy i »filozofię« kierującą ku ludobójstwu, sam wyklucza się z debaty społecznej" – uważają sygnatariusze protestu.