- Na przykładzie Francji można z całą pewnością stwierdzić, że kraj legalizujący praktyki eugeniczne hamuje postęp medyczny i rozwój człowieka. Kiedy inwestuje się 100 mln euro w wykrywanie zespołu Downa, zamiast przeznaczyć te pieniądze na badania zmierzające do wypracowania metody leczenia tej choroby, to cierpią na tym pacjenci całej Europy, a nawet świata – podkreślił Jean-Marie Le Méném, przewodniczący Fundacji Jérôme Lejeune i członek Papieskiej Akademii Życia w rozmowie z Franciszkiem L. Ćwikiem.
Jedyna katolicka agencja adopcyjna Catholic Care, jaka pozostała w Wielkiej Brytanii wygrała proces przed Sądem Najwyższym. Agencja ta nie będzie musiała stosować się do przepisów skandalicznej ustawy równościowej, nakazującej jej takie same traktowanie par homoseksualnych co heteroseksualnych ubiegających się o adopcję dzieci. Co ciekawe, Catholic Care powołała się na klauzulę zawartą w ustawie z 2007 r. Sexual Orientation Regulations, która pozwala charytatywnym organizacjom homoseksualnym na preferowanie pederastów i lesbijek w porównaniu z innymi osobami ubiegającymi się o pomoc. 
Amerykańskie Centrum Zapobiegania Chorób podało ostatnio, iż ryzyko zachorowania na HIV wśród mężczyzn mających kontakty seksualne z innymi mężczyznami (MSM) jest aż 44 razy większe niż w przypadku mężczyzn heteroseksualnych i 40 razy większe niż w przypadku kobiet.
Odsetek aborcji w dawnych 15 państwach Unii Europejskiej ciągle rośnie, głównie za sprawą Hiszpanii, liberalizującej ciągle swoje prawo aborcyjne – wynika z raportu Instytutu Polityki Rodzinnej. W grupie 15 najstarszych państw UE, co 11 sekund ginie jedno dziecko poczęte. W skład tzw. grupy państw UE-15 wchodzą kraje, które zostały przyjęte do struktur unijnych przed 1 maja 2004 r. tj.: Belgia, Hiszpania, Francja, W. Brytania, Finlandia, Luksemburg, Włochy, Holandia, Niemcy, Irlandia, Grecja, Dania, Austria, Portugalia i Szwecja.
W 2010 roku Komisja Europejska wypłaci 6,7 miliona euro bezpośrednich dotacji dla instytutów spraw publicznych i organizacji pozarządowych. W zamian może liczyć na przychylność opłacanych sowicie intelektualistów - pisze Tomasz Teluk na łamach "Najwyższego czasu!".
Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził, że może wyrzucić z Turcji ponad połowę przebywających tam Ormian. W ten sposób władze Turcji reagują na rezolucje parlamentarzystów USA i Szwecji, w których masakry ludności ormiańskiej w czasie I wojny nazwano ludobójstwem.
Wbrew jednoznacznemu stanowisku episkopatu, Katolickie Stowarzyszenie Służby Zdrowia udzieliło poparcia prezydenckiemu projektowi reformy – donosi Radio Watykańskie. Przewodnicząca stowarzyszenia, s. Carol Keehan uznała, że proponowane przez Baracka Obamę rozwiązanie zasługuje na poparcie, a jego braki będzie można naprawić później. Wypowiedź ta spotkała się z oburzeniem amerykańskich biskupów.
Europejska Komisja „Do Demokracji przez Prawo”, zwana również Komisją Wenecką Rady Europy, skupiająca 47 państw naciska na rząd Turcji, by ten uznał, jak to zrobiła cała wspólnota międzynarodowa, status Patriarchatu Ekumenicznego i jego historyczną rolę, która została zdefiniowana już w szóstym wieku. Oznaczałoby to uznanie wszystkich mniejszości religijnych obecnych w Turcji.
Batalionowi św. Patryka, złożonemu głownie z irlandzkich katolików, który walczyli przeciwko armii USA podczas wojny amerykańsko-meksykańskiej w latach 1846-1848 poświęcony jest najnowszy album grupy muzycznej The Chieftains. Na okładce płyty widnieje wizerunek Matki Bożej z Guadalupe trzymającej w rękach martwego żołnierza San Patricio.
75 proc. Kanadyjczyków uważa, że aborcja jest moralnie zła, a 67 proc. opowiada się za tradycyjnym małżeństwem – tak wynika z sondażu opinii publicznej Harris-Dencima przeprowadzonego na zlecenie Manning Centre Barometer, zajmującego się analizą wartości społeczeństwa kanadyjskiego.
... 
442
443
444
445
446
447
448
449
450
...