Diakon Zhaki Homo Bashir został postrzelony wczoraj w Mosulu. Nieznani sprawcy oddali strzał, gdy mężczyzna wchodził do sklepu, który prowadził w dzielnicy Dżadida. Poważnie ranny, został przewieziony do szpitala.
„Jako część Tradycji Kościoła, liturgia musi być, według słów preambuły do motu proprio Summorum Ponctificum, chroniona, zachowana i szanowana przez całą hierarchię Kościoła, łącznie z papieżem: nawet Sobór Watykański nie mógł działać wbrew tej regule, kiedy rozpoczął swoją reformę” – mówi ks. Nicola Bux, autor książki „Reforma Benedykta XVI. Liturgia między innowacją a tradycją", w wywiadzie dla francuskiego pisma La Nef.
W diecezji tarnowskiej zanotowano wzrost wskaźników praktyk religijnych w porównaniu z rokiem 2008. Aż 70 proc. diecezjan chodzi na niedzielną Mszę św., a 24,6 proc. przyjmuje Komunię Świętą. To wzrost o 3 proc. w porównaniu z ubiegłorocznymi badaniami.
Senegalska policja użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić manifestujących w stołecznym Dakarze katolików, oburzonych wypowiedzią prezydenta Abdoulaye'a Wade'a na temat Jezusa Chrystusa.
Wśród menedżerów, ludzi wolnych zawodów i przedsiębiorców coraz większą popularnością cieszą się kalendarze w języku łacińskim – informuje „L'Osservatore Romano”. Dziennik watykański przeprowadził rozmowę z ich wydawcą Nicolą Di Cristoforo, który od 2001 roku publikuje swój bestseller: „Agendae Res”.
Rada miasta Soleczniki na Litwie intronizowała Jezusa Chrystusa na Króla społeczności lokalnej, w nadziei rozbudzenia wiary i wobec pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego - donosi portal Fronda.pl. – Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla naszej społeczności, to uroczysta deklaracja, że jest On naszym Suwerenem i Protektorem – zadeklarował mer Solecznik Zdzisław Palewicz.
Amerykańska armia zdecydowała się znieść przepis, na podstawie którego karano dyscyplinarnie żołnierzy, którym w czasie operacji w Iraku poczęło się dziecko. Kary dotykały zarówno kobiet służących w wojsku, jak i mężczyzn. Podyktowane to było głównie obawą, że kobiety służące w armii w obawie przed karami będą decydowały się na aborcję.
Najnowszy, 24. numer "Rycerza Lepanto" rozpoczyna tradycyjnie artykuł biograficzny. Przedstawia on postać królowej Izabeli, władczyni dwóch państw Półwyspu Iberyjskiego Kastylii i Aragonii, której panowanie przypadło na schyłek średniowiecza. Ta bogobojna, mądra, energiczna i niezwykle utalentowana królowa, nie należy do osób postrzeganych pozytywnie przez współczesnych historyków przykładających do monarchini miarkę politycznej poprawności. Miast wyważonej oceny dokonań monarchini zaśmieca się świadomość współczesnych społeczeństw obrazami królowej-antysemitki i fanatyczki religijnej, której głównym dokonaniem ma być wypędzenie z Hiszpanii żydów oraz położenie podstaw pod potęgę państwowej Inkwizycji.
W Stanach Zjednoczonych systematycznie rośnie liczba zamykanych centrów aborcyjnych. Tylko od 1991 roku z mapy Stanów Zjednoczonych zniknęło aż dwie trzecie tego typu rzeźni – informuje „Nasz Dziennik”.