Odkąd kanton Zurych zaostrzył przepisy dotyczące śmierci na życzenie, coraz mniej osób korzysta z usług stowarzyszenia oferującego pomoc w samobójstwie.
Powiększa się lista chrześcijan szykanowanych w Wielkiej Brytanii za wiarę. Nauczycielka matematyki, która uczyła chorą na białaczkę dziewczynkę została zwolniona z pracy za to, że mówiła o cudach i zaproponowała wspólną modlitwę. Jej obroną zajęło się Chrześcijańskie Centrum Prawnicze.
Biskup Mostaru w Bośni i Hercegowinie skrytykował wizytę arcybiskupa Wiednia w Medjugorju. W ogłoszonym komunikacie bp Ratko Perić uznał, że „prywatna” wizyta kard. Christopha Schönborna i jego wypowiedzi mogą zaszkodzić pokojowi i jedności miejscowych katolików.
Lektura Biblii jest podstawowym czynnikiem w konwersji na katolicyzm – informuje Radio Watykańskie cytując opublikowany w Szanghaju raport chińskiego towarzystwa biblijnego (United Bible Societies China).
Hiszpańscy przeciwnicy aborcji planują szeroką kampanię przeciwko liberalizacji prawa dopuszczającego zabijanie dzieci nienarodzonych w czasie prezydencji ich kraju w Unii Europejskiej. – Chcielibyśmy to wykorzystać i tym samym poinformować wszystkich Europejczyków o najgorszym projekcie „prawa aborcyjnego” oraz pokazać jak hiszpański rząd depcze prawa człowieka – powiedział w Madrycie rzecznik stowarzyszenia Prawo do Życia (DAV) Gador Joya. Od 1 stycznia 2010 r. przez pół roku Hiszpania będzie przewodniczyć Unii Europejskiej.
Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (International Planned Parenthood Federation – IPPF) – największa organizacja aborcyjna na świecie – ujawniła dane dotyczące swojej działalności w minionych latach. Z raportu wynika, że w roku 2008 wykonano więcej aborcji niż rok wcześniej. Na całym świecie instytucja dokonała łącznie 1 134 549 zabójstw dzieci w łonach matek. To niemal dwa razy więcej niż w 2007 roku.
– Relikwie św. Mikołaja to nie dobra kultury, lecz religii. Nie są one przeznaczone do oglądania w muzeum, lecz powinno się im oddawać cześć – tak rektor bazyliki św. Mikołaja w Bari ks. Damiano Bova zareagował na oświadczenie tureckiego ministra kultury, który zapowiedział, że rząd w Ankarze wystąpi do Italii o zwrot relikwii.
Władze Senegalu przeprosiły chrześcijan za obraźliwe słowa o ich wierze, jakie wypowiedział prezydent tego kraju Abdoulaye Wade. W imieniu szefa państwa jego syn, minister ds. współpracy międzynarodowej i transportu lotniczego Karim Wade, zwrócił się z przeprosinami do arcybiskupa Dakaru, kard. Théodore-Adriena Sarra.
„Mali chłopcy i małe dziewczynki, niewinne ofiary aborcji zginęły w Hiszpanii w 2009 roku, odpoczywajcie w pokoju” – nekrologi tej treści opublikowały prawicowe dzienniki hiszpańskie takie jak „ABC”, „El Mundo” i „La Razon”.
Na terenie uniwersytetu w Mosulu muzułmanie porwali 28 grudnia chrześcijańską studentkę I roku wydziału wychowania – Sarę Edmond Youhannę. Wywołało to panikę wśród kształcących się tam chrześcijanek.