W wielu krajach europejskich przypadające 6 stycznia święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. Jedno z najstarszych i największych świąt Kościoła obchodzone jest uroczyście jako dzień wolny na terenie całego kraju: w Austrii, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Liechtensteinie, Słowacji, Włoszech, Szwecji, Finlandii i na Cyprze.
Międzynarodowa organizacja chrześcijańska monitorująca prześladowania chrześcijan, Release International, alarmuje, że najgorszym krajem świata dla wyznawców Chrystusa jest Korea Północna – podaje Radio Watykańskie.
Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
Lesław Maciejewski pozwał do sądu gminę Świnoujście, bo uznał, że eksponując krzyże w urzędzie miejskim, naruszyła jego dobra osobiste – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Maciejewski, który określa się jako wierzący, ale niedeklarujący przynależności do jakiegokolwiek Kościoła, zażądał usunięcia krzyża z sali obrad samorządu i ze wszystkich pomieszczeń urzędowych, z gabinetem prezydenta włącznie.
Podatnicy amerykańscy właśnie dowiedzieli się, ile będą ich kosztować przywileje dla partnerów ze związków homoseksualnych. Według obliczeń kongresowego biura budżetowego na przywileje dla par homoseksualnych w ciągu najbliższych 9 lat państwo może wydać 898 mln dolarów.
Komunistyczne siły bezpieczeństwa zaatakowały dziś parafię Dông Chiêm w archidiecezji Hanoi. W działaniach wzięło udział około 500 funkcjonariuszy, uzbrojonych w pałki, gazy łzawiące i broń palną. O zajściach poinformowała agencja APIC, powołując się na stronę internetową archidiecezji Hanoi.
„Zniszczenie wystawy na Woodstocku i w innych miejscach przyciągnęło uwagę mediów i opinii publicznej. Dotarliśmy dzięki temu do większej liczby ludzi. Nie mógłbym nie zwrócić w tym miejscu uwagi na niezwykle ważną sprawę: każda ekspozycja wystawy »Wybierz życie« inspirowała media - zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne - do podejmowania tematu aborcji dokonywanej na poczętych dzieciach” – mówi Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”.
Mieszkańcy Hamburga protestują przeciw budowie buddyjskiej świątyni na placu Neue Pferdemarkt. Utworzyli komitet protestacyjny i ślą petycje do władz dzielnicy, aby zapobiec budowie.
Co się stało i stanie w przyszłości z Francją, przed wiekami ostoją chrześcijaństwa, krajem stanowiącym wzór dla innych? U źródeł powstania państwa, którego potęga i splendor nieodłącznie wiązały się przez wieki z katolicyzmem, stały heroiczne akty wiary. Kolejne krwawe i bezbożne rewolucje przyniosły autodestrukcję Francji, którą zabijały i zabijają nie gwałtowne napaści z zewnątrz, lecz siły odśrodkowe. Procesowi stopniowego samobójstwa „dawnej, dobrej Francji” poświęcone jest Dossier najnowszego, dwunastego numeru „Polonia Christiana”.
– Jeśli nie przybędzie powołań, we Francji za 15 lat zniknie połowa tamtejszych diecezji. Już teraz istnieją regiony, gdzie na jednego kapłana przypada 60 kościołów – powiedział rzecznik prasowy francuskiego episkopatu ks. Bernard Podvin w wywiadzie dla dziennika „France-Soir”. 65 proc. Francuzów deklaruje się jako katolicy. 50 proc. z nich jest niepraktykujących, 10 proc. praktykujących okazjonalnie – informuje magazyn „Polonia Christiana”.