Ostatnio dotarło do Stolicy Apostolskiej szereg listów, również od wysoko postawionych osobistości życia politycznego i kościelnego, informujących o zamieszaniu, jakie wytworzyło się w różnych krajach, przede wszystkim Ameryki Łacińskiej, w następstwie manipulacji i instrumentalizacji artykułu abp. Rino Fisichelli, prezesa Papieskiej Akademii Nauk, o smutnej sprawie brazylijskiej dziewczynki. W związku z tym Kongregacja Nauki Wiary, w nocie opublikowanej 11 lipca w L'Osservatore Romano przypomina, że nauczanie Kościoła o aborcji nie zmieniło się i nie może się zmienić.
Przeciwko stopniowej legalizacji eutanazji w Korei Południowej zaprotestował bp Gabriel Chang Bong-hun, przewodniczący Komitetu ds. Bioetyki tamtejszego episkopatu. Podkreślił on, że katolicy sprzeciwiają się wprowadzaniu do koreańskich szpitali praktyki „zabójstwa z litości”.
Jest w tym niemal coś z atmosfery bajki „Nowe szaty króla”, że ośmielę się tak wyrazić o niedawnej śmierci Michaela Jacksona. Chociaż pochwały płyną ze wszystkich stron, podkreślając wagę jego kariery muzycznej oraz dziwaczny styl życia, tylko niewiele jest głosów, które wskazywałyby jak wołanie dziecka, że „król jest nagi”. Nie było żadnej treści, żadnego sensu w zmityzowanej egzystencji Jacksona. Był on przykładem nieszczęśliwej samooceny i destrukcyjnych fantazji na temat tego kim by mógł być.
W mieście Baidoa w Somalii ścięto siedem osób za to, że były chrześcijanami, poinformowała włoska agencja „Ansa”. Mordercami byli członkowie islamskich bojówek młodzieżowych „ Al-Shabaab” (młodzież). Według naocznych świadków, sprawcy byli pod wpływem narkotyków.
Gubernator Luizjany Bobby Jindal podpisał ustawę rozszerzającą działanie tzw. klauzuli sumienia. Pracownicy służby zdrowia będą mogli odmówić zabicia dzieci nienarodzonych, jak również innych czynności budzących sprzeciw sumienia.
Sędzia Sądu Najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg uważa, że aborcja powinna być finansowana z państwowego ubezpieczenia medycznego Medicaid. W wywiadzie dla dziennika "New York Times" 76-letnia prawniczka przyznaje także, że myślała, iż sądowe orzeczenie z 1973 r., legalizujące zabijanie nienarodzonych dzieci w Stanach Zjednoczonych, wyrastało z obawy przed nadmiernym wzrostem przedstawicieli niektórych populacji amerykańskiego społeczeństwa.
Rebelianci ograbili kolejny katolicki kościół w Demokratycznej Republice Konga. Do zdarzenia doszło w miasteczku Bayule. Porwali też co najmniej trzydzieści osób, w tym dwóch miejscowych katechistów.
Rząd indyjskiego stanu Orisa opublikował pierwszy, prowizoryczny raport dotyczący przyczyn antychrześcijańskich wystąpień, do jakich doszło prawie rok temu. Miejscowy Kościół negatywnie ocenia zawarte w dokumencie konkluzje. Uważa, że przytacza on jedynie znane wszystkim fakty i próbuje oddalić w czasie ukaranie rzeczywistych sprawców zbrodni.
Łacińskie imię Benedykt oznacza "błogosławiony". Już ono samo określa więc kierunek, w którym podążał ten święty mąż. To dzięki jego regule, opartej na modlitwie i pracy, Europa z barbarzyńskiej zmieniła się w chrześcijańską. A on sam uznany za ojca cywilizacji europejskiej, nosi tytuł Patrona Europy.
Św. Benedykt słynął z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. Pobożność i cześć ogromnej rzeszy wiernych dla św. Benedykta z Nursji przechowała dla potomnych jako drogą, miłą i ze swych cudów słynną pamiątkę po tym wielkim świętym Patriarsze Zakonów - medalik krzyżowy, na którym oprócz wizerunku Świętego, zawarte są słowa egzorcyzmów.