Po dwóch dniach od zamachu na katedrę w Cotabato na Filipinach doszło do kolejnych ataków bombowych. Jedna z bomb eksplodowała przed katolickim kościołem na wyspie Jolo zabijając sześć osób i 40 ciężko raniąc – poinformowały filipińskie media. Ładunek wybuchowy był ukryty w motocyklu zaparkowanym na przeciwko świątyni.
Ostatnio dość głośno zrobiło się wokół tzw. zapłodnienia in vitro, czyli poza ustrojem matki. Telewizja, radio i prasa przedstawiają ten problem często bardzo tendencyjnie. Z takiego przedstawienia bardzo łatwo może powstać błędny pogląd, iż Kościół przeszkadza w poczęciu dziecka rodzicom, którzy w normalny sposób nigdy nie będą mieć dzieci. Często słyszymy oświadczenia „szczęśliwych” mam, które zapewniają o swej jedynej i wielkiej miłości do dzieci poczętych „z probówki”. Myślę, że wielu z nas dziwi się, dlaczego Kościół jest przeciwny takim praktykom. Mówi się, że wszystko jest w porządku, bo „przecież to nie aborcja”. Jeżeli jednak głębiej zastanowimy się nad powodami sprzeciwu ze strony Kościoła, jako katolicy musimy przyznać, że metody in vitro i wszystkie, które traktują istotę ludzką jak przedmiot, są głęboko niemoralne.
Pomimo silnych protestów rząd Indii zapowiedział, że nie będzie się odwoływał od niedawnej decyzji Sądu Najwyższego w Delhi, który zezwolił na sodomię między osobami dorosłymi. Ks. Babu Joseph, rzecznik episkopatu Indii powiedział, że Kościół zareagował na orzeczenie sądu „z szokiem i bólem”.
Ksiądz kardynał Justin Rigali z Filadelfii, przewodniczący Komisji na rzecz Aktywności Pro-Life Episkopatu Stanów Zjednoczonych, wystosował list protestacyjny do władz dystryktu Kolumbia, w którym zwraca się do ustawodawców, aby nie pozwolili na wprowadzenie publicznego finansowania aborcji w tym stanie.
Stolica Apostolska i Federacja Rosyjska są bliskie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych - poinformował papieski przedstawiciel w Rosji, abp Antonio Mennini. Podobnie wypowiedział się wczoraj prezydent Dmitrij Miedwiediew.
Administracja Obamy nie rezygnuje z forsowania w ramach organów ONZ programu upowszechnienia aborcji na całym świecie. Na najbliższym spotkaniu ministerialnym w Genewie przedstawiciele USA mają zaprezentować projekt deklaracji, która wzywa do „powszechnego dostępu do usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, łącznie z powszechnym dostępem do planowania rodziny”.
Bilans Stolicy Apostolskiej za rok 2008 zamknął się deficytem ponad 900 tys. euro, a Państwa Watykańskiego aż 15 mln euro – wynika z ogłoszonego w Watykanie komunikatu.
Co najmniej pięć osób zginęło, a 34 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby przed katedrą pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Cotabato na filipińskiej wyspie Mindanao. Ofiarami są katolicy uczestniczący w niedzielnej Mszy św. Policja podejrzewa, że sprawcami zamachu byli muzułmańscy rebelianci.
Za ochroną afrykańskich kobiet przed przemocą oraz wszelkimi formami dyskryminacji opowiedzieli się biskupi Kamerunu. Równocześnie zdecydowanie odrzucili próby legalizacji w tym kraju aborcji.
Bawarscy chadecy chcą wykorzystać orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie traktatu lizbońskiego i wprowadzić w Niemczech przepis o poddawaniu pod referendum zmian w traktatach unijnych.
... 
542
543
544
545
546
547
548
549
550
...