Przerażenie rozmiarami dyskryminacji ludzi wierzących w Wietnamie wyraziła Amerykańska Komisja ds. Monitorowania Wolności Religijnej. Jej przedstawiciele od 12 maja przebywali w Socjalistycznej Republice Wietnamu. Stwierdzili, że tamtejsze władze usiłowały wywrzeć presję na osoby, z którymi chcieli rozmawiać.
Minister zdrowia Roselyne Bachelot w przeddzień obchodzonego od 2008 r. we Francji 17 maja Światowego Dnia przeciw Homofobii oświadczyła, że wyda dekret stwierdzający, że transseksualizm nie będzie już traktowany jako "przewlekła nienaturalność psychiatryczna" – donosi „Nasz Dziennik”.
Federacja Stowarzyszeń Obrońców Życia w Hiszpanii potępiła stanowczo liberalizację prawa do aborcji w tym kraju. Ostrzegła przy tym, że polemika wokół nowej ustawy aborcyjnej stanowi próbę uniewinnienia przedsiębiorstw czerpiących od lat wielkie zyski z zabijania poczętych dzieci.
Ustawa rozszerzająca definicję małżeństwa o pary osób tej samej płci została przyjęta przyjęła w ubiegłym tygodniu przez stanową Izbę Reprezentantów Nowego Jorku (89 głosów „za”, przy 52 „przeciw”). Z propozycją ustawy wystąpił w ubiegłym miesiącu gubernator David Paterson – informuje portal LifeSiteNews.com.
Ponad 12 tys. ludzi maszerowało 14 maja w Ottawie w obronie życia i manifestowało przed parlamentem – donosi Radio Watykańskie. Obrońcy życia demonstrowali w 40. rocznicę zatwierdzenia przez rząd Kanady ustawy o dopuszczalności aborcji. Przez 40 ostatnich lat zabito w Kanadzie ponad 3,5 mln nienarodzonych dzieci.
Wizycie Obamy na katolickim Uniwersytecie Notre Dame w Indianie towarzyszyły ogromne emocje. Prezydent USA zaproszony został przez uniwersyteckie władze. Nastąpiło to jednak wbrew hierarchii katolickiej i wbrew wielu katolikom.
W ogromnych tumanach kurzu wyrwanej przez gąsienice jezdni, z piekielnym rykiem silników jadą ciężkie wozy wojenne. W otwartych klapach nieproporcjonalnie wiotkie postacie młodych, jasnych chłopców, w czarnych beretach na bakier, z lornetką u pasa, pięknych jak greccy bogowie i wiedzących o tym, dumnych i wesołych. (...) Ja sam nie mogę oprzeć się wzruszeniu: ta kolumna odzwierciedla w niezwykły sposób istotę wojennego charakteru, połączenie siły i prawości: straszliwa moc dział i motorów w sprawnych rękach chłopców o jasnych oczach i duszy.
Hiszpański rząd przyjął projekt ustawy, która zapewni swobodę uśmiercania dzieci nienarodzonych nawet nieletnim matkom. Choć opozycja grozi Zapatero wotum nieufności, to aborcja na życzenie ma akurat poparcie większości, dzięki głosom postkomunistów, zielonych i lewicy katalońskiej – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Gazeta dodaje, że w dniu, w którym rząd gwarantował Hiszpankom prawo do aborcji, w Madrycie dziesiątki tysięcy ludzi domagały się zagwarantowania im prawa do pracy.
Grupa homoseksualistów - z Gensem Helliquistem, szefem Canadian Rainbow Health Coalition, na czele - złożyła skargę do Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka (Canadian Human Rights Commission – CHRC) na agencje rządowe, które nie przeznaczają wystarczających środków na ich leczenie. Aktywiści reprezentujący to środowisko potwierdzili tym samym fakt, iż zachowania homoseksualne niosą ze sobą duże ryzyko i mają poważne konsekwencje medyczne.
„Jeśli naprawdę wierzymy, że Eucharystia jest rzeczywiście „źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego” – jak nam przypomina Sobór Watykański II – to nie możemy dopuścić, aby celebrowano ją w sposób niegodny. Dla wielu akceptować reformę soborową oznaczało celebrować Mszę tak, by w ten lub inny sposób musiała ona być „desakralizowana”. Iluż kapłanów traktowano jako „zacofanych” albo „przeciwnych soborowi” tylko dlatego, że celebrowali w sposób uroczysty, pobożny lub najzwyczajniej byli doskonale posłuszni rubrykom! Stanowczo należy porzucić tę dialektykę” – pisze Antonio kardynał Cañizares, Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, we wstępie do książki ks. Nicoli Buxa, pt. „Reforma Benedykta XVI. Liturgia między innowacją a tradycją”.
... 
564
565
566
567
568
569
570
571
572
...